Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Muži Jiřiny Bohdalové: Divoká láska s Brzobohatým i štěstí po boku o 25 let mladšího milionáře

Herečka Jiřina Bohdalová.
Zdroj: herminapress.cz
+ Dalších 17 fotografií
NAROZENINY

Legenda české filmové scény, Jiřina Bohdalová, slaví úctyhodných 92 let. Na svůj věk ale zdaleka nevypadá. Tím spíš, když září po boku téměř o čtvrt století mladšího partnera Ľubomíra Focka. Ten se pro deník Aha! svěřil, že je Bohdalová noblesní a přitažlivou ženou. Osudových mužů prošlo ale herečce životem vícero.

Herečka Jiřina Bohdalová si debut před televizními kamerami odbyla ve svých šesti letech. V dětském věku s hraním pokračovala, přesto se na DAMU dostala až na třetí pokus.

Slavné role Jiřina Bohdalové

Svou divadelní kariéru nastartovala po boku Jana Wericha v Divadle ABC. Její herecké umění si diváci mohli vychutnávat i na pódiích několika dalších divadel, kde Bohdalová nějakou dobu působila. Přesto je známá hlavně jako televizní hvězda.

Byla taky moderátorkou nezapomenutelného pořadu Televarieté, který uváděla společně s Vladimírem Dvořákem. Herečka taky propůjčila svůj hlas postavičkám v mnoha pohádkách a večerníčcích, jako byly Malá čarodějnice, Broučci, Rákosníček, Křemílek a Vochomůrka či Chobotnice z II. patra nebo Lucie, postrach ulice.

Na svém kontě má nespočet velkých rolí. Zářila ve filmech Ucho, Světáci, Čtyři vraždy stačí, drahoušku, Nesmrtelná teta či Fany, objevila se i v seriálech Chalupáři, Cirkus Humberto ​nebo Četnické humoresky.

Jiřina Bohdalová byla jmenována zasloužilou umělkyní, za své výkony ve filmech Nesmrtelná teta a Fany si odnesla sošku Českého lva. Také desetkrát zvítězila v anketě TýTý, kde byla uvedena i do Dvorany slávy. Zároveň obdržela Thálii za celoživotní mistrovství v oboru činohra.

Od prezidenta Miloše Zemana dostala i Medaili Za zásluhy. V roce 2019 zazářila ve snímku Klec, kde sehrála roli důchodkyně Květy Galové. Bohdalová je stále velmi akční, i když ji nedávno potrápily nepříjemné zdravotní obtíže.

Manželé Jiřiny Bohdalové

Prvním manželem Jiřiny Bohdalové byl Břetislav Staš, se kterým má dceru a úspěšnou herečku Simonu Stašovou. Manželství po pár letech skončilo rozvodem, přesto se oba partneři snažili pro dceru fungovat jako rodina. „Otec je skvělý člověk, ideální kombinace humoru a inteligence, ale též sportu a hudby. Vůbec se mámě nedivím, že se do něj zamilovala. Vlastně jsem takového mužského hledala celý život,“ citoval Stašovou web Expres.

Podruhé se Bohdalová vdala za hereckého kolegu Radoslava Brzobohatého, se kterým vychovávala i dceru Simonu. Jejich bouřlivé manželství, které doprovázely neshody, nevěry a hádky, vydrželo 12 let. Manželi byli Bohdalová s Brzobohatým v letech 1970 až 1982. Pár doma často prožíval italskou domácnost. Po rozvodu se nestýkali dlouhých třicet let, až spolu v roce 2012 natočili snímek Vrásky z lásky.

Mladší partner Jiřiny Bohdalové

„Maminka plakala v životě snad jednou nebo dvakrát. Poprvé, když zemřela její maminka, moje babulinka. A pak také, když se s námi rozešel Radek Brzobohatý. Přišel k nám do rodiny, když mi bylo devět, to si mě máma právě vzala k sobě. Od té doby s námi bydlel a po pěti letech se vzali. Odešel, když mi bylo šestadvacet. Byl to skvělý člověk a oni dva se moc milovali. To, že odešel, bylo bolestivé, ale takový už je život a vzpomínky na něj ani mámě, ani mně nikdo nevezme,“ cituje Stašovou deník TÝDEN.

Nyní je Jiřina Bohdalová už nějakou dobu šťastná po boku milionáře Ľubomíra Focka, který je o necelých pětadvacet let mladší. „Fungovali jsme jako rodina a fungujeme tak dobře. Jiřina jako partnerka je úplně super! Doufám, že bude stále tak noblesní, přitažlivá žena, vynikající člověk a energická královna českého herectví,“ vychválil Focko svou lásku pro deník Aha!

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy