Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Muži jí leželi u nohou. Catherine Deneuve překonala mrtvici a i kolem osmdesátky vypadá skvostně

Muži jí leželi u nohou. Catherine Deneuve překonala mrtvici a i kolem osmdesátky vypadá skvostně
Zdroj: Profimedia.cz: koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
NAROZENINY
Nejkrásnější žena osmdesátých let Catherine Deneuve slaví už 77. narozeniny. Za svůj život si střihla nespočet rolí a její herecké umění bylo náležitě oceněno řadou prestižních ocenění. I přes loňskou mrtvičku se však Deneuve do hereckého důchodu nechystá, ba naopak - má zálusk na další role.

Catherine Deneuve se narodila do herecké rodiny, a tak nebylo žádným překvapením, jakou životní cestu si zvolila. Měla taky tři sestry, z nichž tou nejstarší byla Françoise Dorléac – tedy herečka, která bohužel ve svých pětadvaceti letech tragicky zahynula.

Catherine Deneuve chtěla být módní návrhářkou

Catherine jako první zatoužila po tom stát se módní návrhářkou. Brzy však zjistila, že tudy cesta nepovede, a tak se ukázala v muzikálu Paraplíčka ze Cherbourgu, kde na sebe poprvé výrazně upozornila. Před kamerou premiérově stála v roce 1957 a o osm let později už se objevila v psychothrilleru Hnus od Romana Polanského, ale také ve filmech Kráska dne nebo Siréna od Mississippi.

Následně se jí začaly hrnout i další role, a to ne jen tak ledajaké. Její hlavní filmové postavy byly spojeny se sexualitou a Catherine jim dodávala svou vlastní osobitou chladnou smyslnost. Ve snímcích dokonce vystupovala jako lesbička nebo bisexuální upír, což v tehdejší době vyvolalo velký rozruch.

Nominace na Oscara pro Catherine Deneuve

I když byla Catherine Deneuve hvězdou šedesátých let, její kariéra pokračovala a pokračuje i po další desetiletí. Úspěšná francouzská herečka se tak objevila i ve snímcích Tanec v temnotách nebo 8 žen. A dostává i další nabídky, o čemž svědčí fakt, že například před třemi lety se její filmový životopis rozrostl hned o pět snímků.

Catherine Deneuve, která získala dva Césary, tedy francouzské prestižní ocenění, se však loni potýkala i se zdravotními potížemi. Rodina i fanoušci se o ni báli, protože si prošla mrtvicí. Jednalo se však o slabší variantu, a tak oblíbená herečka, která v roce 1993 byla za film Indočína nominována i na Oscara, nemá žádné následky a už se opět cítí lépe.

Catherine Deneuve a Louis Vuitton

Před necelým měsícem se ukázala na zahájení kolekce Louis Vuitton a vypadala skvostně. Když se fotografie objevila na sociálních sítích, tak fanoušci jásali nad jejím zdravím a skvělou kondicí, ve které byla. Není divu, že Catherine Deneuve byla v dobách své největší slávy vyhlášena časopisem Look coby nejkrásnější žena světa. Stala se i tváří módní značky Chanel a dlouholetou múzou slavného návrháře Yvese-Saint Laurenta

Slavná Francouzka, která je považována za první dámu francouzského filmu, svou krásou přitahovala i spoustu mužů. Nějakou dobu žila s režisérem Rogerem Vadimem, jenž ji obsadil do svého filmu a se kterým se jim v roce 1963 narodil syn a budoucí herec Christian Vadim. Už o dva roky později se ale vdala za Davida Baileyho, se kterým však vydržela jen dva roky a v roce 1972 se rozvedli. Po jejím boku se objevili také Hugh Johnson z Irska nebo Francouz Pierre Lescure.

Catherine Deneuve a Mastroianni

V letech 1971 až 1975 tvořila pár se známým italským hercem Marcellem Mastroiannim, s nímž má i dceru Chiaru Mastroianni, která se později stala zpěvačkou a herečkou. Jenže právě v době, kdy se jejich dcera narodila, tak Mastroianni Catherine opustil a zase se naplno věnoval své manželce, která o jejich dlouhém a veřejném románku moc dobře věděla. Za svou dcerou sice přijel do porodnice, přijal své otcovství i povinnost placení alimentů, tím ale jeho role skončila a na nějakou dobu se ztratil v New Yorku.

Související články

Další články