Ještě minulý týden jsme si mohli užívat nadprůměrných veder a pravého léta. Tento týden se začalo počasí kazit a víkendová předpověď není nijak příznivá. A další týden to nebude jinak. Můžeme dát snad letním parným dnům definitivně sbohem?

Dneska jsem se probudili do hodně deštivého rána, které nás bude provázet celým víkendem. Celý dnešní den bude zataženo, déšť a místy přeháňky. Denní teploty 18 až 22°C, na Moravě a ve Slezsku 28 až 33°C. Noční teploty 15 až 11°C.

O víkendu si dávejte pozor na bouřky, zejména ve východních Čechách. V sobotu čekejme oblačno až zataženo s teplotami od 18 do 22°C. Noční teploty 14 až 10°C. V neděli se mírně vyjasní. Bude polojasno a místo oblačno. Denní teploty stoupnou až na 23°. Noci ale budou chladné, teploty se budou pohybovat kolem 14 až 10°C.

Příští týden bude celkově rozporuplný. Ještě v pondělí bude polojasno a místy oblačno s ojedinělými přeháňkami. V úterý se počasí mírně vybere a očekávejte jasno až polojasno s teplotami od 24 do 28°C. V tomto duchu se ponese celý příští týden.

Ale na konci se počasí opět pokazí. Příští pátek očekávejte přeháňky a místy bouřky. Vyjasnit by se mělo až příští týden v neděli.