Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Muzejní noc umožní netradiční podívanou. Kam všude se můžete podívat? V nabídce je více než 600 míst!

Také v roce 2022 se uskuteční akce Muzejní noc. Festival muzejních nocí 2022 pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., s podporou Ministerstva kultury. Další festivalové akce naleznete na http://www.muzejninoc.cz.
Zdroj: Se souhlasem Asociace muzeí a galerií České republiky
+ Další 2 fotografie
noc v muzeu

Muzejní noc je událost, díky které můžete zažít své oblíbené muzeum úplně jinak. Letos se Festival muzejních nocí uskuteční již poosmnácté, a to ve dnech 20. května až 11. června. Akce Pražská muzejní noc sice letos neproběhne, neznamená to však, že by obyvatelé a návštěvníci Prahy přišli zkrátka. Kam můžete zamířit?

V letošním roce je do 18. ročníku Festivalu muzejních nocí přihlášeno rekordních 601 institucí a 178 měst!

Muzejní noc startuje v pátek 20. května

Podle tiskové zprávy Asociace muzeí a galerií České republiky, která akci ve spolupráci s ministerstvem kultury a dalšími subjekty každoročně pořádá, proběhne zahájení v pátek 20. května 2022 od 14.00 hodin v Českém Těšíně.

Brněnská muzejní noc proběhne 21. května od 18:00 hodin do půlnoci. V této době budou moci lidé navštívit ty nejznámější brněnské památky. Bude možné vidět brněnské podzemí či se pokochat nočním výhledem na město z věže Staré radnice.

Pražská muzejní noc se nekoná

Pražská muzejní noc letos neproběhne. Muzea a další instituce na území Prahy se však mohly přihlásit individuálně se svými akcemi do Festivalu muzejních nocí. A tak se například můžete zúčastnit 11. června Muzejní noci v Národním zemědělském muzeu či v Muzeu Policie ČR. O den dříve, 10. června, pak pořádá akci ke 100. výročí vzniku Velké Prahy Městská knihovna v Praze.

Muzejní noc si můžete užít po celém území České republiky. Přehled jednotlivých akcí najdete na stránkách Asociace muzeí a galerií České republiky.

Mezinárodní den muzeí

Fenomén muzejních nocí patří ve velkých evropských metropolích již řadu let ke stálým prezentacím kulturního dědictví zvláště atraktivním způsobem. Muzea a galerie nabízejí nočním návštěvníkům kromě prohlídek svých stálých expozic a výstav také řadu doprovodných i kulturních programů a stávají se místy mimořádných a nečekaných zážitků a setkávání.

Festival navazuje na Mezinárodní den muzeí, který od roku 1977 každoročně připadá na 18. května.

Muzea a další instituce otevírají při této příležitosti své brány většinou zdarma, případně za symbolické vstupné.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy