Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Muže v Praze rozčílilo porouchané auto: Při objíždění srazil strážníka, táhl ho několik metrů

K těžko pochopitelné situaci došlo v pondělí při poruše osobního auta na pražských Petřinách. Zatímco porouchané vozidlo stálo na silnici a čekalo na odtah, nervózní řidič nejprve troubil, pak nadával strážníkům a nakonec jednoho z nich zranil tak, že musel vyhledat lékařské ošetření a skončil  v nemocnici. O incidentu informovali pražští strážníci.

"V křižovatce ulic Na Petřinách a Bubeníčkova řešili strážníci osobní vozidlo se zablokovanou převodovkou, které tvořilo překážku silničního provozu. Během čekání na odtahovou službu hlídka usměrňovala dopravu, když začal řidič jednoho z čekajících vozidel opakovaně troubit a nepřestal ani po upozornění na přestupkové chování. Po výzvě k prokázání totožnosti se zamkl v autě a odmítal komunikovat. Strážníci přivolali státní kolegy a dál usměrňovali dopravu," líčí začátek celého incidentu policejní mluvčí na Facebooku.

"Náhle se řidič prudce rozjel na chodník a narazil do stojícího strážníka. Ten se svezl tělem po kapotě a zachytil se o zpětné zrcátko. Vozidlo ho táhlo několik metrů, než se mu podařilo odskočit. Řidič nezpomalil a pokračoval v jízdě. Hlídka ho začala pronásledovat. Jel přes sídliště i v protisměru do ulice Ankarská, kde ho strážníci zablokovali služebním vozidlem. Muž se opět zamkl ve voze a výzvy k vystoupení ignoroval. Když začal opět šlapat na plyn, rozbila hlídka teleskopickým obuškem přední okna, pomocí hmatů a chvatů vytáhla řidiče ven, svedla ho na zem a nasadila mu pouta," doplňuje mluvčí s tím, že přivolaná záchranná služba rozhodla, že odřenina v obličeji 50letého řidiče lékařské ošetření nevyžaduje, a strážníka s bolestmi nohy a zad převezla k vyšetření do nemocnice.

"Podezření ze spáchání trestného činu šetří státní policie, zraněný strážník je v pracovní neschopnosti," uzavírá mluvčí.

​Zdroj náhledové fotografie a videa: MP Praha, publikováno se souhlasem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy