Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Muže (28) po nehodě prohlásili za mrtvého, přestože byl naživu! Za dva dny na to přišli jeho příbuzní v márnici!

Mysleli si, že je mrtvý, ale on žil!
Zdroj: profimedia.cz
Mladíka z Jihoafrické republiky po nehodě na motorce prohlásili za mrtvého. Uložili ho do lednice v márnici a jeho rodina prožívala nejtěžší chvíle v životě. Za dva dny se ale přišlo na to, že muži stále bije srdce.

Mladý Jihoafričan Msizi Mkhize (28) měl ve městě Durban nehodu na motorce a lékaři ho později prohlásili za mrtvého. Byl převezen do márnice a uložen do chladicího boxu. Za dva dny měli jeho příbuzní identifikovat jeho tělo. Když zřízenec márnice otevřel mrazák, nikdo se nestačil divit. Mladíkovi pořád bilo srdce! Na incident upozornil The Times.

Muž byl okamžitě převezen do nemocnice, kde ho lékaři zahřáli a pokoušeli se ho stabilizovat. Bylo ale už pozdě, mladík zemřel za 5 hodin.

„Nemohu ani popsat, jak se cítím, když vím, co se mému dítěti stalo,“ řekl otec Peter Mkhize pro The Times. „Strávit celou noc a den v márnici v mrazáku – to je strašné,“ dodal. Tento případ podle místních lidí poukazuje na to, jaké poměry panují v provincii KwaZulu-Natal. „Jaké vzdělání asi mají zaměstnanci záchranky a márnice, když ho prohlásili za mrtvého? Dodrželi správné předpisy?“ upozornil zástupce provincie Imran Keeka.

Zdravotní úřady už zahájily vyšetřování, aby zjistily, kdo v tomto případě pochybil.

Související články

Další články