Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Muž zmizel před 5 lety a slehla se po něm zem. Našli ho na jiném kontinentě a bosý se chystal do džungle. Co se stalo?

Zdroj: twitter.com/facebook.com
Anton Pilipa (35) z Kanady se před pěti lety ztratil a jakoby se po něm slehla zem. Pátrala po něm policie, rodina i přátelé, ale bez úspěchu. Všichni se obávali nejhoršího! Našli ho po několika letech v Brazílii, blízko amazonského pralesa.

Anton Pilip odešel v roce 2012 z domova ve Vancouveru a od té doby o něm nikdo neslyšel. Jeho rodina byla zoufalá a snažila se ze všech sil muže najít. Jenže bez úspěchu. Všichni už se vzdali naděje, že by mohl být muž naživu Na případ upozornil Daily Mail.

Po pěti letech se Anton našel až 6500 mil daleko od domova, v Brazílii. Všimla si ho policejní hlídka ve městě Manaus, protože si myslela, že jde o bezdomovce. Nebyl totiž vůbec v dobrém stavu! Měl na sobě špinavé oblečení, plnovous a navíc byl bosý a chystal se do džungle. Neměl u sebe žádné doklady, a tak ho policisté odvezli na služebnu. Muž měl prý namířeno do džungle.

Anton se jako s prvním ze své rodiny setkal s bratrem. Ten nemohl uvěřit, že je naživu. "Byl jsem ohromen," řekl Daily Mailu. "Říkal jsem si, že je mrtvý. To byla jediná věc, která vysvětlovala jeho zmizení," dodal. "Ale v hloubi duše jsem doufal, že je pořád naživu! Byl jsem v šoku, nechápal jsem, co se stalo," vysvětluje svoje pocity Antonův bratr, který je šťastný, že už je jeho bratr v pořádku doma.

A jak se mohl dostat Anton přes dva kontinenty a neozvat se svojí rodině? Za všechno může schizofrenie, kterou muž trpí. Navíc před tím, než zmizel, všude vykládal, že musí jet do knihovny do Buenos Aires A jak řekl, tak také udělal.

Na svojí pouti jedl odpadky, nepřevlékal se a celou cestu byl bosý. Občas jel stopem, až dojel do Buenos Aires. Cestoval přes 10 zemí, Kanadu, Spojené státy, Mexiko, Guatemalu, Kostariku, Panamu, Kolumbii, Venezuelu, Argentinu, až do Brazílie. Navíc u sebe neměl pas a na zádech nosil jen pár kousků oblečení.

Vzhledem k tomu, že neměl žádné doklady, tak ho do knihovny nepustili Jeho rodina je ráda, že už je zase Anton v pořádku doma. Doufají, že se vyléčí, a všichni se budou snažit ze všech sil, aby mu pomohli se dostat zpět do normálního života.

Související články

Další články