Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Muž žijící v Česku chtěl překročit hranice do Polska: Zastavila ho střelba vojáků

Muž žijící v Česku chtěl překročit hranice do Polska: Zastavila ho střelba vojáků
Zdroj: archiv Policie ČR
Střelba na hranicích
Na hraničním přechodu s Polskem museli zasáhnout vojáci výstražnou střelbou. Muž žijící na území České republiky se snažil dostat do sousedního státu, při čemž neuposlechl ostrahu státní hranice.

Vojáci strážící státní hranici s Polskem, které jsou zavřené kvůli koronavirové epidemii, museli zasáhnout výstražnou střelbou. Muž, který je německým občanem, ale trvale žije na území České republiky, měl namířeno do Polska. Incident se odehrál na silnici mezi Opavou a polskou obcí Pilszcz, která leží těsně za státní hranicí nedaleko Stříbrného jezera.

"Z české strany přijel ke stanovišti hlídky osobní automobil, z něhož vystoupil muž, nedbal na upozornění vojáků a snažil se opakovaně dostat na polské území," řekl Piotr Płuciennik, tiskový mluvčí 10. Brygady Logistycznej z Opole, která na hranici hlídkuje. "Na výzvy vojáků nereagoval, choval se arogantně, takže nakonec museli vojáci použít dva varovné výstřely. Poté byl muž zadržen a předán pohraniční stráži," pokračoval

Jaký byl další osud zadrženého muže není jisté. "Pro nás to skončilo předáním pohraniční stráži, co bylo dál, zda prokurátor vznesl nějaké obvinění, nevíme," dodal Płuciennik.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy