Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Muž zavraždil desítky žen a namlel je do sekané! Lahůdku prodával policistům

Sériový vrah si odpykává doživotní trest.
Zdroj: repro youtube.com
+ Další fotografie
Blíží se výročí dopadení nejkrutějšího vraha v dějinách Kanady. Robert Pickton byl zatčen v únoru 2002, o pět let později jej soud poslal na doživotí za mříže. Usvědčili ho z úkladných vražd šesti žen, nakonec sám přiznal, že jich bylo 49. Oběti mlel do sekané a maso potom prodával lidem, mezi nimiž byli i policisté.

Už přes deset let si Robert Pickton odpykává doživotní trest za desítky brutálních vražd žen. Celý život pracoval jako řezník a své řádění si „zpestřoval“ tím, že z masa obětí vyráběl sekanou. Tu potom prodával, prezentoval ji jako vepřové. Mezi kupujícími byli i policisté.

Od konce osmdesátých let do roku 2001 zmizelo ve Vancouveru přes šedesát žen. Většinu z nich měl na svědomí Pickton. Ten se sám přiznal k 49 vraždám. Policistovi vydávajícímu se za vězně dokonce přiznal, že chtěl číslo dotáhnout až na 75. Litoval, že se nedostal aspoň k padesátce.

Většina zavražděných žen byly prostitutky nebo narkomanky z chudého předměstí Vancouveru. Lákal je na svou prasečí farmu, kde se konaly divoké večírky. Astronomických 61 milionů dolarů, v přepočtu 1,3 miliardy korun, stálo kanadské úřady prosetí půdy na jeho pozemku. Stopy DNA více než 30 žen byly dalším jasným důkazem o Picktonově vině.

Když byl Pickton v roce 2007 odsouzen k doživotnímu trestu, řadě příbuzných obětí se ulevilo. Šílené přitom je, že spravedlnost ho mohla dohnat už roku 1997. Jedné narkomance se totiž z jeho spárů podařilo uprchnout, jenomže policie ji nebrala vážně. Policisté navíc Picktona znali, jelikož si u něj kupovali sekanou.

Související články

Další články