Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Muž zatloukl těhotné ženě hřebík do hlavy! Ta se ho následně snažila dostat ven kleštěmi

Ilustrační obrázek.
Zdroj: Profimedia
Otřesný případ

Pákistánská policie pátrá po muži, který těhotné ženě zatloukl hřebík do hlavy. Podle dotyčné se muž vydával za léčitele a sliboval, že jí úkon zajistí narození chlapce. Informoval o tom zpravodajský web BBC.

Žena se nejprve snažila pět centimetrů dlouhý hřebík vytáhnout kleštěmi, což se jí nepodařilo. Následně přišla do nemocnici v Péšávaru, kde podstoupila operaci.

Nejprve lékařům tvrdila, že si zranění přivodila sama. Později ale přiznala, že se svěřila do rukou údajného léčitele, který sliboval, že jí zajistí narození chlapce. Policie začala případ vyšetřovat poté, co se rentgenové snímky objevily na internetu.

Žena byla podle lékaře Haidera Chána při příjezdu do nemocnice „plně při vědomí, ale v obrovských bolestech“. Zaměstnanci nemocnice místnímu deníku Dawn řekli, že se žena do rukou samozvaného léčitele svěřila na základě doporučení jedné sousedky. Podle nich má žena tři dcery a manžel jí vyhrožoval, že ji opustí, pokud mu porodí další holčičku.

Žena šla za duchovním léčitelem

„Je v třetím měsíci těhotenství, a protože se bála svého muže, šla za duchovním léčitelem,“ řekli deníku zaměstnanci nemocnice. V řadě jihoasijských zemí je syn považován za lepší pojistku finančního zajištění rodičů než dcera, což nahrává vykořisťování žen ze strany "duchovních léčitelů".

Duchovní léčitelé se v Pákistánu vyskytují v poměrně hojné míře, a to zejména v kmenových komunitách na severozápadě země. Jejich praktiky jsou založeny na súfijské tradici, někdy popisované jako forma islámského mysticismu. Většina škol islámu jejich praktiky zakazuje.

Policie po muži pátrá

Šéf péšávarské policie Abbás Ahsan ve tweetu oznámil zřízení zvláštního vyšetřovacího týmu, jehož úkolem bude „postavit před soud falešného léčitele, který si zahrával s životem nevinné ženy a zatloukl jí do hlavy hřebík, přičemž jí lživě sliboval dítě mužského pohlaví“.

Policie několik dní vyslýchala zaměstnance nemocnice a podle Ahsana zjišťuje, proč incident policii nenahlásili, když se jim žena svěřila do péče. Žena po odstranění hřebíku nemocnici opustila. Policie se ji snaží vypátrat v naději, že jí pomůže identifikovat pachatele.

„Brzy toho čaroděje dopadneme," řekl Ahsan.

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy