Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Muž zapadl mezi sprchový kout a toaletu. Záchranáři museli do akce

+ Další fotografie
EXKLUZIVNĚ
Záchranáři musí občas řešit případy, které na první pohled působí kuriózně, ale ve skutečnosti jsou velmi vážné a někdy končí dokonce i smrtí. Redakce eXtra.cz získala snímky z případu v Dobřichovicích, kde starší muž po pádu zapadl mezi sprchový kout a WC. O vážnosti takových případů promluvil záchranář Bořek Bulíček, který k případu vyjížděl.

Starší muž po vykonání potřeby se snažil zvednout, ale uklouzla mu noha a skončil zaklíněný mezi sprchovým koutem a toaletou. „Podobných případů, kdy staří lidé uklouznou, řešíme nemalé množství… Jsou velmi nepříjemné. Ve většině případů pomáhají hasiči. Pokud jde o tento konkrétní případ, šlo o pána, který uklouzl a nešťastně zapadl do prostoru, kdy ho museli vyprostit hasiči,“ prozradil eXtra.cz Bořek Bulíček z Trans Hospital.

„Chtěl se zvednout z toalety a uklouzl. Pán měl následkem pádu zlomenou ruku, takže jsme ho dopravili do nemocnice… Ve většině případech, po pádu na dlažbu či linu u starších lidí dochází ke zlomenině krčku stehenní kosti a většinou to je pro ně velmi vážné zranění, někdy končící i smrtí. Při pooperačních komplikacích dochází bohužel k úmrtí. Případ, kdy člověk je zaklíněný, nebo upadne třeba mezi sporák nebo sedačku, máme určitě jeden týdně. Mladý člověk by se z toho v klidu dostal, u starších lidí, seniorů, je to vždy velmi komplikované,“ upřesnil Bulíček.

V tomto případě měl muž štěstí, že vše skončilo jen zlomenou rukou, mnohdy jsou podobné případy mnohem vážnější. Podívejte se na exkluzivní snímky ze zásahu záchranářů a hasičů.

Mohlo by vás zajímat

Další články