Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Muž z Ústí vyhrál 192 milionů: Po měsíci si přišel pro výhru, peníze začal rozdávat

Muž z Ústí vyhrál 192 milionů: Po měsíci si přišel pro výhru, peníze začal rozdávat
Zdroj: Archiv
jackpot
Muž z Ústí nad Labem, který před měsícem vyhrál 192 milionů ve Sportce, si konečně přišel pro svoje peníze. V hotovosti si mohl odnést 270 tisíc korun, ale to ho ani nenapadlo. Místo toho přinesl čísla účtů svých nejbližších, na které chce část z desítek milionů nechat rozdělit.

Sázkař chce použít blíže nespecifikovanou částku i na pomoc spolku na ochranu zvířat. "S manželkou ho už řadu let podporujeme," prozradil muž webu Blesk.cz.

Když před měsícem padl jackpot a on se dozvěděl, že vyhrál 192 milionů, nemohl tomu uvěřit. Sází už dlouho, vítězný los pořídil na služební cestě. „Jel jsem na služební cestu do Prahy. Cestou jsem se pak stavil v trafice, abych si koupil časopis. No a při té příležitosti jsem vsadil tento výherní tiket,“ uvedl výherce. Čísla mu pomohla vyplnit rodina, zbytek automat Sazky. Právě náhodný tip mu vynesl pohádkové jmění. Vítězná čísla byla 10, 16, 28, 31, 33 a 49.

Sice si mohl odnést 270 tisíc korun v hotovosti, ale neudělal to. Při vyzvednutí výhry předal kanceláři bankovní účty svých nejbližších, na které chce rozdělit desítky milionů.

Daň z výhry

Ve skutečnosti však nedostane celých 192 milionů, ale pouze 163 220 664 korun. Od 1. ledna 2020 totiž stát vybírá daň z výhry, v případě muže z Ústí to bude 28 803 646 korun. Odvede ji za něj Sazka, takže s tím alespoň nemusí mít starosti.

Vítěz z toho ale nemá vůbec radost. „Vadí mi to, protože není vůbec jasné, kam vlastně ty peníze směřují. Raději bych stejnou částku povinně odvedl na dobročinnost. Byl bych rád, kdybych si mohl sám vybrat, na jaké účely taková suma půjde,“ dodal pro Blesk.cz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy