Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Muž z psychiatrie lovil dívky na internetu: Po útěku ze zařízení znásilnil v Praze dítě

útok
Čtyřicetiletý muž je policií stíhán za znásilnění nezletilé dívky. Útoku se dopustil po útěku z psychiatrické léčebny v Kosmonosech, kde měl přístup na internet, na němž navazoval kontakt s dalšími třemi dětmi.

O případu, který se odehrál v druhé polovině roku 2019, informoval web iRozhlas.cz. Policisté prý nejdříve prošetřovali právě mužovu komunikaci s dětmi na internetu, během jeho vzetí do vazby však vyšlo najevo, že během útěku z psychiatrické léčebny znásilnil v Praze nezletilé děvče. Případ si převzali pražští policisté.

„Zdejší státní zastupitelství dozorovalo trestní věc týkající se neoprávněné komunikace pacienta v Psychiatrické nemocnici v Kosmonosech a jeho opakovaných útěků z Psychiatrické nemocnice Kosmonosy. Bylo vedeno trestní řízení pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí,“ sdělil šéf státního zastupitelství v Mladé Boleslavi Petr Cibulka.

Muž skončil 4. prosince 2019 ve vazbě, kde kvůli hrozbě jeho útěku a deviace zůstává. „Muž je stíhán pro trestný čin mravnostního charakteru, kterého se dopustil mimo léčebnu,“ sdělil iRozhlasu mluvčí pražských policistů Jan Daněk s tím, že případ nebude více komentovat.

Vyjádření ředitelky

Ředitelka kosmonoské psychiatrické nemocnice Dana Kolářová odmítá jakékoliv pochybení. „To, co popisujete, se může s jistou pravděpodobností stát kdykoli v kterékoli psychiatrické nemocnici. Naše postupy mohou být zaměřeny jen na snížení těchto rizik, kdežto vyloučení je mimo realitu,“ uvedla pro web ohledně muže a jeho online aktivit s tím, že o jednotlivých pacientech nehodlá hovořit.

Související články

Další články