Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Nemoci z lásky Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Muž v Praze spatřil geparda. Strážníci šelmu určili jinak

šelma v Praze
Všímavý řidič v neděli odpoledne ohlásil na tísňovou linku Městské policie, že se po ulici prochází gepard. Muž se však po příjezdu strážníků nestačil divit - místo geparda totiž prý viděl servala, což je chráněna kočkovitá šelma z Afriky. Co zvíře dělalo v pražských ulicích?

Vyděšený muž poslal strážníkům fotografii kočkovité šelmy, kterou měl za geparda. „Ze zaslané fotografie oznamovatele nakonec vyšlo najevo, že se jedná o servala,“ píše se na facebookových stránkách Městské policie.

Muž spatřil kočkovitou šelmu v Chotěnovské ulici v neděli odpoledne kolem 18. hodiny. Když hlídka strážníků dorazila na místo, místo geparda našla servala, který je gepardovi velmi podobný. Co zvíře ale v ulicích dělalo? Bylo na procházce se svým chovatelem. Ten nejdříve hlídku ujistil, že má zvíře doma, po předložení fotografie jeho servala přiznal, že šelma je jeho.

„Všechny předložené doklady potřebné k chovu byly v pořádku,“ informovala Městská policie Praha.

Serval stepní je africká kočkovitá šelma. Řadí se do podčeledi malých koček a vyznačuje se žlutavým, černě skvrnitým kožichem a vysokým, štíhlým tělem, které přopomíná právě geparda. Dokáže vysoko skákat a rychle běhat na krátkou vzdálenost. Loví především malé hlodavce a ptáky. Serval je chráněný a k jeho chovu je potřeba mít povolení. .

Mohlo by vás zajímat

Další články