Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Muž v Plzni zkoušel znásilnit ženu na lavičce: Hledá se svědkyně, policie žádá o pomoc

Muž v Plzni zkoušel znásilnit ženu na lavičce: Hledá se svědkyně, policie žádá o pomoc
Zdroj: Policie ČR
pokus
V Plzni došlo k pokusu o znásilnění. Zatím neznámý viník napadl ženu na lavičce kousek od Kamenného rybníka. Nebál se ženu ohrozit zbraní, která ale údajně mohla být falešná. Kriminalisté žádají, ať se na lince 158 přihlásí ti, kteří muže na podobizně poznají. Mohou tak pomoci v probíhajícím vyšetřování.

Neznámý pachatel se o znásilnění pokusil 24. července kolem půl páté odpoledne v Plzni. Konkrétně se zaměřil na ženu, která seděla na lavičce na lesní turistické pěšině nedaleko Kamenného rybníku u Kolomazné pece. Muž začal ženě vyhrožovat zbraní. Policie však zatím neví, zda byla zbraň opravdu funkční nebo se jednalo o její napodobeninu.

"Policisté se nahlášeným případem začali okamžitě zabývat a v rámci jeho prověřování získali mimo jiné identikit podezřelé osoby," uvedla policejní tisková mluvčí Veronika Hokrová. Zároveň žádá, aby se na nejbližší obvodní oddělení Policie ČR přihlásila svědkyně, která v daný okamžik projížděla s dítětem na jízdním kole.

Muž mluví plynně česky má světlou pleť a plnější postavu. Kulatý obličej mu rámují vousy upravené do mírného strniště. Jeho světlé vlnité vlasy jsou krátce střižené. Pachatel je vysoký přibližně 180 centimetrů a ve věku mezi 30 až 40 let. Nosí dioptrické brýle a v době napadení byl oblečený do světle šedého trika s krátkým rukávem, plátěných kostičkovaných kraťasů ke kolenům a šedo černo bílých tenisek.

Policie ČR žádá osoby, které dotyčného podle popisu poznají, aby ji neprodleně informovaly na lince 158. Varují však, že se lidé nemají pokoušet pachatele zadržet.

Související články

Další články