Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Muž v kómatu měl minimální šanci na přežití: Z koronaviru se uzdravil zázrakem

Muž v kómatu měl minimální šanci na přežití: Z koronaviru se uzdravil zázrakem
Zdroj: koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
zázrak
Často se stává, že se příznaky koronaviru zamění s chřipkou nebo jiným onemocněním, které postihuje dýchací systém. Britu Leemu Seddonovi (45) byla zpočátku diagnostikována gastroenteritida. Jeho testy na koronavirus poté vyšly pozitivní a byl uveden do kómatu, aby ho lékaři udrželi při životě. Upozornil na to web Mirror.

Lee Seddon trpěl chřipkovými příznaky od 22. března a byla mu omylem diagnostikována střevní chřipka neboli gastroenteritida. Britovi se však začalo dělat stále hůř a nemohl pořádně dýchat. Manželka Rachel ho poté zavezla na doporučení jeho praktického lékaře na pohotovost do nemocnice Salford Royal

20- až 30% šance na přežití

Tam byl pozitivně otestován na koronavirus a ihned převezen do izolace, aby podstoupil léčbu. 2. dubna byl převezen na jednotku intenzivní péče, kde byl připojen na přístroj používaný při spánkovém apnoe. S rodinou komunikoval alespoň přes videohovory. Manželka pro portál M.E.N. uvedla, že se její svět rozpadl poté, co jí oznámili, že Lee je nakažen koronavirem. "Ale zůstávám pozitivní," dodala Rachel.

Bohužel, jeho zdravotní stav selhával i dál, doktoři se proto rozhodli, že Leeho uvedou do kómatu a připojí jej na plicní ventilátor. Jeho ženě Rachel oznámili, že má asi 20- nebo 30% šanci na to, aby přežil. Dětem Rachel řekla, že i kdyby měl Lee, jejich otec, jedno procento, bude s tím bojovat a nevzdá se.

Probuzen z kómatu

"Pořád mi volal přes FaceTime (videohovor) a komunikovali jsme spolu. Opakovala jsem mu, že je to bojovník a že to nesmí vzdát. Volal mi naposledy 6. dubna. Doktoři mi zavolali, že neměli jinou možnost a připojili ho na ventilátor. Umíte si asi představit, jak rozrušená jsem byla a musela jsem to říct dětem," popsala situaci manželka Rachel.

Do 18. dubna se Lee výrazně zlepšil a lékaři jej probudili z kómatu. Pořád však neměl vyhráno a na plicním ventilátoru zůstal ještě den a půl. Rachel uvedla, že pro lidi může být složité, když jsou připojeni k ventilátoru za bdělého stavu, ale znamenalo to, že se začíná zotavovat.

Zpět na nohy

Lee měl sice problém své ženě ve videu i jen zamávat, ale hladiny kyslíku se stabilizovaly. Poté mu byl ventilátor odebrán a nahradila jej nosní kanyla. V současné době Lee koronavirem netrpí, ale než se dostane domů, musí podstoupit několik rehabilitací a znovu se bude "učit" chodit.

Doktoři si mysleli, že Lee mohl prodělat mrtvici vzhledem k jeho zdravotnímu stavu, ale magnetická rezonance byla čistá. "Musí se znovu naučit chodit. Držet nůž a vidličku, všechno od začátku. Covid-19 už nemá. Chodí na fyzioterapii a lepší se. Všichni v nemocnici byli skvělí, ani nedokážu popsat, jak jsem vděčná," oddechla si konečně Rachel. "Volali každý den a o všem mě informovali," dodala.

Leeho rodina ho stále nemůže navštěvovat, ale přes videohovory mu zlepšují náladu tři vnučky, které mu zpívají. Až se jeho hladina kyslíku vrátí do normálu, bude propuštěn domů.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy