Tajemná osoba v hnědé bundě zajímala během víkendu snad každého. Teď už víme, že je to policista. Během sobotní demonstrace v Praze prý pomáhal kolegům v uniformě.

Ještě v neděli policejní mluvčí Jan Daněk uvedl, že muže nezná. Že neví, zda u policie pracuje, že se to bude zjišťovat. V pondělí ale předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR Milan Štěpánek v rozhovoru pro iDnes.cz řekl, že muž patří k policistům.

„Jednalo se o kriminalistu, který byl velen na sobotní bezpečnostní opatření, a jeho úkolem bylo mimo jiné eliminovat možné střety názorově odlišných skupin,“ uvedli policisté v prohlášení.

„V této souvislosti patří jemu a jeho uniformovaným kolegům obrovský dík za jejich statečnost, že se nebáli postavit takové přesile,“ uvádí policie s tím, že muže čeká odměna za perfektní zásah.

Statečnému policistovi, který s několika uniformovanými kolegy čelil rozvášněné skupince zakuklenců, nyní osobně poděkuje šéf krajské policie.

Zakuklence se ještě nepodařilo dopadnout. Antifa uvedla, že radikálové patří mezi fotbalové ultras a fandí Slavii.

Také se nedaří dopadnout skupinu, která útočila na centrum Klinika. Podle některých hlasů by oba případy spolu mohly souviset.