Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Muž tvrdil, že je imunní vůči jedu. Když ho kousla kobra, zemřel

Muž zemřel poté, co ho kousla jedovatá kobra filipínská.
Zdroj: Profimedia
eXTra Bizár

Filipínský „hadí muž” o sobě tvrdil, že je imunní vůči jedu. Jenže poté, co se snažil dát polibek kobře filipínské, zemřel. Tento typ kobry je vysoce jedovatý, a když muže kousla do jazyka, neměl šanci přežít.

Filipínec Bernardo Alvarez (62) byl přezdívaný jako hadí muž. Lidé ze sousedství ve městě Mangaldan na ostrově Luvon si muže proto často volali k odchytu nebezpečných plazů. Sám tvrdil, že je imunní vůči jedu, proto se těchto zvířat nebál a chytal je holýma rukama.

Na pomoc přispěchal také 9. července, jenže tentokrát se mu to stalo osudným. Když chytil velmi jedovatou kobru filipínskou, hrdě se s ní ukazoval mezi místními. V jeden moment se jí chystal políbit, ale had Bernarda uštkl přímo do jazyka. S velikým výkřikem hada odhodil, ale zanedlouho se sám skácel k zemi a zemřel.

Jeden z nejjedovatějších hadů

Obyvatelé poté jako odplatu hada nemilosrdně zabili. Tento druh kobry patří mezi nejjedovatější na světě a její toxiny útočí přímo na dýchací systém oběti. „Policista a lékař ho přišli zkontrolovat a řekli, že nemá puls, takže se ho pokusili oživit. Byli ale neúspěšní, protože kobří jed byl příliš silný,” vysvětlila tamním médiím Bernardova sestra Teresa Oca.

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy