Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Muž si nechtěl nasadit roušku a přerazil čelist ostraze. Pátrá po něm policie

Pražská policie pátrá po neznámém útočníkovi, který v jednom ze smíchovských obchodů napadl ochranku. Člen ostrahy přitom zákazníka pouze vyzval, aby si nasadil roušku, jinak do podniku nesmí. Muž na to odpověděl pěstí, kterou zlomil napadenému čelist. O incidentu informovala policie na svých oficiálních stránkách a na Facebooku, kde poprosila veřejnost o pomoc při pátrání.

Smíchovští policisté řeší případ napadení, který se odehrál v obchodě s potravinami v Plzeňské ulici v Praze 5 začátkem prosince minulého roku. Do tamní prodejny přišel zákazník bez ochrany dýchacích cest a chtěl nakupovat.

"Člen ostrahy ho ale u vchodu upozornil, že nakupovat může jít pouze s nasazeným respirátorem. Muž byl však opačného názoru a pokračoval dál do obchodu. Člen ostrahy se mu proto postavil do cesty, aby mu tak nenásilnou formou zabránil ve vstupu," uvedl na webu Policie mluvčí Jan Rybanský.

Útočník je neznámý

Muži se následně začali dohadovat, přičemž zákazník náhle pěstí udeřil člena ochranky do obličeje. "Následně se do sebe oba pustili a vzájemně se několikrát napadli pěstmi a kopanci. Po rvačce musel napadený člen ochranky vyhledat lékařské ošetření, neboť mu útočník způsobil zlomeninu dolní čelisti, což si vyžádalo lékařský zákrok v podobě operace," sdělil Rybanský.

Napadený muž má nyní zpevněnou čelist dvěma titanovými destičkami a šesti šrouby, přičemž ho čeká dlouhá rehabilitace. Naopak po útočníkovi policie i nadále pátrá. "V souvislosti s případem, který je prověřován pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví, pátráme po totožnosti útočníka na kamerových záznamech. Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158," vyzývají policisté.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy