Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Muž šel na krtka s výbušninou: Sám skončil v nemocnici

Muž šel na krtka s výbušninou: Sám skončil v nemocnici
Zdroj: unsplash.com
nehoda

Pětačtyřicetiletý muž se ve středu pokoušel na zahradě na Českobudějovicku pomocí pyrotechniky zabít krtka. Výbušnina muže vážně poranila a záchranáři jej převezli se zlomenýma nohama do nemocnice. 


S kuriózní nehodou se setkali policisté na Českobudějovicku. Pětačtyřicetiletý muž se tam pokoušel vypudit ze zahrady krtka tím, že mu nacpal do nory výbušninu. Ta však muže vážně poranila a zlomila mu nohy, s čímž ho odvezli záchranáři do nemocnice. Policie o události dnes informovala na svém webu.

Dlaždice odlétly 20 metrů

Podle ní si muž nelegálně koupil pyrotechniku, s níž by měli manipulovat pouze profesionálové. "Petardu vložil do krtinců, v uvozovkách zajistil betonovou dlaždicí a na té stál. Doporučená vzdálenost při profesionálním odpalu tohoto typu pyrotechniky je přitom minimálně 25 metrů," uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Výbuch způsobil na zahradě zhruba metrovou jámu. Navíc policisté nalezli kusy roztrhané betonové dlaždice ve vzdálenosti 20 metrů od místa exploze. "Blíží se silvestrovské oslavy, buďme rozumní, zábavní pyrotechniku nakupujme jen v kamenných prodejnách a důsledně dodržujme pokyny k manipulaci," dodal Matzner.

Související články

Další články