Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Muž se zapálil v Pardubicích, křičel něco o Bohu a honil děti: Teď bojuje o život

Zdroj: Twitter
+ Další fotografie
sebevražda?
Záchranáře v pondělí večer přivolali kolemjdoucí k hořícímu muži. Pravděpodobně se sám polil hořlavinou a potom se zapálil. Ještě před příjezdem sanitky, která ho převezla do vinohradské nemocnice v Praze, ho uhasili svědci mučivého pokusu o sebevraždu.

S popáleninami na 60 procentech těla skončil muž, který se v pondělí večer zřejmě pokusil o sebevraždu upálením. Jeho hořící oděv zvládli uhasit už kolemjdoucí, kteří k pardubickému divadlu přivolali záchranáře.

„Šel jsem z krámu a vidím utíkající děti a za nimi hořící chlap. Tak jsem se rozeběhl proti němu, abych ho uhasil. On utíkal za nimi a křičel něco o Bohu, ale byl jsem daleko. K uhašení jsem použil svoji mikinu,“ uvedl svědek pro televizi FTV Prima.

Společně s nimi na místo zamířili i policisté a hasiči, kteří incident vyšetřují. „Jednotka pomáhala s ošetřením popálené osoby zdravotníkům,“ uvedli hasiči na Twitteru.

Před převozem do pražské vinohradské nemocnice byl muž uveden do umělého spánku a připojen na plicní ventilaci. Policistům se zatím nepodařilo ověřit jeho totožnost, nejspíš šlo o pokus o sebevraždu.

"Podle ohledání místa události, zajištěných stop a na základě prvotního vyslechnutí svědků s největší pravděpodobností neměla na zapálení muže účast jiná osoba," řekla webu idnes.cz mluvčí pardubických policistů Dita Holečková.

Související články

Další články