Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Muž se ve zchátralé elektrárně na Kladensku propadl podlahou: Unikátní fotky z místa

Muž se ve zchátralé elektrárně na Kladensku propadl podlahou: Unikátní fotky z místa
Zdroj: Extra.cz
+ Další fotografie
galerie
V neděli odpoledne se skrz podlahu bývalé elektrárny Libušín na Kladensku propadl 49letý muž. Ten při pádu utrpěl vážná zranění a na místě musel zasahovat záchranářský vrtulník. Muž se procházel v polorozpadlém objektu legálně, majitelé představili prostory, kde má vzniknout zábavní komplex. Reportéři eXtra.cz místo fotili jen pár hodin před neštěstím.

Na místě o víkendu probíhala prohlídka vnitřních prostorů bývalé elektrárny Libušín. K tomu dal souhlas i samotný majitel objektu, zároveň ale upozornil, že vstup je pouze na vlastní nebezpečí. Návštěvníci měli podle všeho podepisovat i prohlášení, že si jsou vědomi rizik a berou tak zodpovědnost na sebe.

Akce se zúčastnilo několik desítek milovníků urbexu, což je objevování a procházení starých a opuštěných objektů. Podle reportérů eXtra.cz, kteří v neděli komplex fotili, byly mezi návštěvníky i rodiny s dětmi. V odpoledních hodinách pak ale došlo k neštěstí. Jeden muž se při prohlídce propadl podlahou.

„Podle prvotních informací z místa se měl muž vydat za pásku, kde se s ním propadla podlaha. Celou situací se na místě zabývají policisté,” uvedla pro Novinky.cz policejní mluvčí Petra Potočná.

Do areálu, kde má v budoucnu vzniknout například airsoftové hřiště, horolezecká stěna nebo prostory pro únikovou hru, byli okamžitě přivoláni zachranáři. Ti poskytli muži první pomoc. Ten při pádu utrpěl těžká zranění, proto ho musel přepravit vrtulník do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. U incidentu zasahovala i policie a hasiči.

„V době našeho příjezdu již byl muž v péči záchranářů, pomohli jsme proto s jeho transportem ze sanitky k vrtulníku,” uvedl mluvčí hasičů Petr Svoboda.

Související články

Další články