Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Muž se stal po zásahu bleskem klavírním virtuosem! Poslechněte si, jak krásně hraje

Muž se stal po zásahu bleskem klavírním virtuosem! Poslechněte si, jak krásně hraje
Zdroj: youtube.com

Když Tonyho Cicoriu v roce 1994 zasáhl blesk, určitě nečekal, že to navždycky změní jeho život. Po vzpamatování se z rány mu v hlavě hrála melodie a on se stal klavírním virtuosem.

Z Tonyho se po zásahu bleskem stal milovník vážné hudby. Teprve před dvanácti lety navštívil první hodiny hry na klavír a svou první skladbu nazval Sonáta bouřkou. Zásah blesku nazval zázračným úderem.

Nehoda se stala v roce 1994 v New Yorku, kdy 42letého Tonyho, který se měl stát ortopedem, zasáhl blesk během telefonování v budce. Díky první pomoci jeho ženy však neměl žádné vážnější následky.

Zvláštní bylo, že po pár dnech pocítil velmi neukojitelnou touhu poslouchat klavírní hudbu. Pořídil si klavír a začal se učit sám. Melodie prý k němu přicházela jakoby odnikud. I když před nehodou neměl žádný zájem o hudbu, tak do tří měsíců po úderu blesku trávil většinu času hraním a komponováním.

Tony Cicoria debutoval jako hudební skladatel v roce 2007 a hudbě se věnuje dodnes.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy