Angličanu Blake Beckfordovi (33) objevili lékaři v roce 2003 vážné onemocnění střev. Měl za sebou kariéru kulturisty, ale tu musel okamžitě přerušit.

Blakeovi začalo onemocnění způsobovat záněty sliznice, vředy, které pak způsobovaly obrovské křeče a silný průjem. Muž, který byl zvyklý trávit v posilovně šest dní v týdnu, najednou přerušil veškeré aktivity a jedl spoustu léků. Po čase byl víc a víc unavený, na záchod musel až dvacetkrát denně, až nezbylo nic jiného než operace, při níž odstranili celé střevo a zavedli Blakeovi vývod ze střev.

Vzhledem k úplnému vyloučení pohybu ztratil Beckford veškeré svalstvo, ale jakmile se po operaci zotavil, chtěl začít opět cvičit. Kulturistika samotná byla lékaři vyloučena, ale Blake se nedal a začal opatrně posilovat ve fitku. Teď je z něj osobní trenér, dokonce působí i jako model a svůj vývod vůbec neskrývá. „Chci ukázat lidem a společnosti, že ti, kteří mají vývod, se nemusí stydět. Můžete být atraktivní, můžete vést normální život,“ uvedl pro Daily Mail muž ze Stratfordu nad Avonem.