Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Muž s Kristem v ruce chodil v olomouckém Lidlu od regálu k regálu a domalovával kříže na zboží

+ Další fotografie
Kauza Lidl versus kříže nekončí. Už víme, že vedení Lidlu nemá rádo křesťanskou tradici, tak se rozhodlo odstranit kříže z řeckých výrobků. V Olomouci se ale jeden muž rozhodl, že křížky vrátí zpět na zboží.

Vedení Lidlu se rozhodlo, že bude popírat křesťanskou historii Evropy a nechalo z katalogu o Řeckém týdnu vymazat kříže z kostelů na ostrově Santorini – psali jsme ZDE. Takové jednání je strašné. Podobné praktiky známe od nacistů a vrahů z Islámského státu.

V Olomouci se ale jeden muž rozhodl, že to tak nenechá. Vzal si mnišskou kutnu, v dlaních svíral umučeného Krista a vydal se do Lidlu na Lazecké ulici. Tam v neděli odpoledne začal na zboží kreslit křížky. Prodavačky se ho děsily, tak zavolaly strážníky městské policie.

„Oznamovatelka na místě strážníkům sdělila, že po prodejně chodí muž s talárem a křížem. Svým zevnějškem budí strach, obtěžuje zákazníky oslovováním a křížkuje zboží. Podle vyjádření vedoucí prodejny nedošlo ke škodě na majetku a tak celý incident skončil odchodem muže z prostoru prodejny,“ řekl pro Olomouckou drbnu Petr Čunderle, tiskový mluvčí městské policie.

Kreslení křížů na zboží tak zatím není trestným činem a muž s křížem nemusí být upálen…

Související články

Další články