Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Muž s bratranci znásilnil nevěstu (19): Té za to hrozí trest smrti!

Devatenáctiletou dívku odsoudili k smrti kvůli vraždě manžela, který ji
znásilňoval.
Zdroj: Twitter
Mladá dívka Noura Hussein (19) ze Súdánu se nehodlala smířit s osudem, že celý život stráví s mužem, s nímž ji donutili ke svatbě. Vzít si ho musela už v šestnácti, začala s ním ale bydlet až po svatbě. To pro ni teprve začalo pravé peklo. Manžel Abdulrahman Hammad ji znásilnil za asistence svých bratranců, a tak ho zavraždila.

Nouru Hussein donutil v šestnácti její otec ke sňatku s výrazně starším Abdulrahmanem Hammadem. V Súdánu je svatba legální, jakmile dívka dovrší 10 let. Navíc se znásilnění v manželském svazku nepovažuje za trestný čin.

S tím se však mladá dívka nehodlala smířit. Krátce po svatbě ještě netušila, co ji čeká. Pravé peklo nastalo až ve chvíli, kdy ukončila studia. Musela se přestěhovat k Hammadovi a tam na ni nečekalo zrovna milé přivítání.

Muž se na ni vrhnul a znásilnil ji. Navíc mu u toho asistovali bratranci, kteří Nouru, jež se vzpouzela, drželi. Dívka vzala spravedlnost do vlastních rukou a manžela ubodala k smrti.

Jak informoval britský DailyMail.co.uk, Noura je nyní vláčena po súdánských soudech a podle islámského práva, které v zemi platí, by ji měl čekat trest smrti.

Jelikož se však případ dostal do zahraničních médií, pro Nouru se zvedla obrovská vlna podpory. Postavila se za ni dokonce Organizace spojených národů a další lidskoprávní organizace. Světélko naděje tak stále nezhaslo.

Související články

Další články