Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Muž pronikl na ministerstvo zdravotnictví s kovovou tyčí. Pátrá po něm policie

Policisté vyšetřují podivný případ z minulého týdne, kdy neznámý mladík dorazil na ministerstvo zdravotnictví s železnou tyčí a pokoušel se dostat do vyšších pater. V tom mu zabránila ochranka a neznámý se dal na útěk. Vše zachytily průmyslové kamery a policie teď video zveřejnila s prosbou o ztotožnění muže.

"V průběhu dne tam do vstupní haly vešel neznámý muž s železnou tyčí v ruce a rychlým krokem směřoval k turniketům. Těmito se protáhl a pokračoval dál po schodech nahoru. Během chvíle však nezvaného hosta zadrželi pracovníci security služby, přibližně metrový roxor mu vzali z ruky a snažili se muže vytlačit zpět ke vstupním dveřím, což se jim během několika desítek vteřin podařilo. I u vchodu se muž domáhal opětovného vstupu s tím, že se chce dostat do vyšších pater budovy. Když pochopil, že mu to nebude dovoleno, z budovy odešel neznámo kam," uvádí pražský policejní mluvčí Jan Rybanský.


"Případ je prověřován pro trestný čin vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, ze kterého je muž podezřelý. Pokud bude dopaden a odsouzen, hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody," doplňuje mluvčí. Proč muž do budovy vešel a chtěl se dostat do vyšších pater, zatím není známo a policisté by to samozřejmě rádi věděli. Pokud tedy muže poznáváte, ozvěte se na linku 158.


​Zdroj náhledové fotografie a videa: Policie ČR

Související články

Další články

Nejnovější kauzy