Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Muž přišel do benešovské nemocnice se zbraní a začal vyhrožovat. Policie ho okamžitě zneškodnila

Naprosto profesionální zákrok proti extrémně nebezpečnému muži předvedla trojice benešovských policistů. Muž začal v místní nemocnici ohrožovat zdravotníky v ordinaci nožem a nakonec i pistolí. Ti naštěstí zachovali chladnou hlavu a muže uzamkli v ordinaci. Na místo hned zavolali policisty, na cestě byla i zásahová jednotka. Ta však nakonec nebyla třeba, protože tři obvodní policisté předvedli obdivuhodný výkon a muže dostali pomocí taseru pod kontrolu. Podívejte se na video přímo z policejního zásahu, které redakci poskytla Policie ČR.

"Policisté zjistili, že muž byl zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice převezen na chirurgickou ambulanci k ošetření, tam však z batohu vytáhl nůž a následně i střelnou zbraň a začal zdravotníky ohrožovat," uvedla tisková mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová.

Muži zákona však byli velmi duchapřítomní, okamžitě z ordinace utekli, pachatele na ambulanci uzamkli a zavolali na linku 158.

Policisté prvosledové hlídky společně s policisty obvodního oddělení nakonec zakročili proti ozbrojenému muži sami, před příjezdem zásahové jednotky a URNA. Muže opakovaně vyzvali, aby odložil zbraň, a po několikaminutovém vyjednávání proti třiašedesátiletému muži zakročili a použili taser, aby ho zpacifikovali," popisuje zákrok policistů jejich mluvčí Barbora Schneeweissová s tím, že u muže našli nůž a dvě plynové pistole.

Třiašedesátiletého muže převezli do policejní cely a soud rozhodne, zda na něj uvalí vazbu. "Pro trestný čin nebezpečné vyhrožování a výtržnictví, za což v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až tříletý trest odnětí svobody," dodává mluvčí.

Zdroj náhledového obrázku a videa: Policie ČR

Podívejte se také na dramatické video, na kterém strážníci hasili hořící luxusní Mercedes v pražské Pařížské ulici:

Související články

Další články

Nejnovější kauzy