Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Muž po hádce kvůli rouškám zastřelil prodavače. Štvala ho koronavirová situace

Zdroj: Profimedia
Vražda

Velmi smutná událost se stala v západoněmeckém městě Idar-Oberstein. Muž přišel v sobotu večer na benzinovou stanici a chtěl si koupit pivo, jenže pokladník mu ho nechtěl prodat, protože neměl zakrytá ústa a nos rouškou či respirátorem. Muž proto pokladníka na místě zastřelil, jak o tom informovala německá policie v oficiální zprávě.

Z usmrcení osoby je podezřelý devětačtyřicetiletý Němec, uvedla v pondělí policie. Podle zprávy přišel muž na čerpací stanici v západoněmeckém městě Idar-Oberstein a chtěl si koupit pivo. Pokladní, kterému bylo kolem dvaceti let, muže požádal, aby si nasadil ochranu na ústa a nos, vzhledem k opatřením proti koronaviru. Jenže to se muži nelíbilo a po hádce odešel.

Vrátil se asi o hodinu později. To už měl nasazenou roušku, vzal si piva a přišel k pokladně, kde si roušku opět sundal. Pokladní se ho znovu zeptal, jestli by si jí mohl nasadit, ale to už muž vytáhl revolver a mladíka chladnokrevně zastřelil.

Nelíbila se mu koronavirová situace

Státní zástupce Kai Fuhrmann podle webu DW uvedl, že oběť zemřela po ráně do hlavy. Po incidentu měl pachatel pěšky uprchnout, ale policie ho v neděli ráno dopadla. Muž je nyní ve vazbě a vyšetřovatelé uvedli, že si stěžoval na situaci kolem koronavirové pandemie. Prý se cítil být zatlačený do kouta a neviděl jiné východisko, jak to dát muži najevo, než ho zastřelit.

Související články

Další články