Muž jménem Harry Ashby přesně ví, co prožívá jeho těhotná partnerka. Od doby, co se dozvěděl, že bude mít potomka, trpí ranními nevolnostmi, nezvyklými chutěmi a roste mu břicho.

Jeho snoubenka Charlotte Allsopp měla typické ranní nevolnosti, bolest prsou a břicha, prapodivné chutě, ale mohla se svěřit někomu, kdo ji naprosto chápe. Její snoubenec měl totiž totožné problémy.

Harry toužil po energetických nápojích, slaných pokrmech a octových lupíncích, přestože je v minulosti neměl rád. Přibral více než 6 kilo, měl nafouklý žaludek a jeho prsa byla oteklá a bolela. Dokonce mu začalo růst břicho.

Když však navštívil doktora, nesetkal se s pochopením. Lékaři i ostatní lidé si mysleli, že jen simuluje, a říkali mu, ať se vzchopí. „Byl jsem šokován tím, jak se ke mně lidé chovali. Bylo mi řečeno, ať se vzpamatuji a přestanu si vymýšlet,“ říká Harry.

Harry pátral na internetu, co by jeho obtíže mohlo způsobit, a narazil na takzvaný Couvade syndrom. Při tomto syndromu muž pociťuje stejné bolesti a příznaky jako těhotná žena, které ovšem nemusí končit ženiným porodem.

Když Harryho snoubenka byla v sedmém měsíci, tak praktický lékař tuto diagnózu potvrdil. Je možné, že jeho problémy skončí porodem, ale nemusí se tak stát. Zatímco Charlotte v sedmém měsíci nevolnost přešla, tak Harry jí trpěl nadále.