Kauza muže, jenž natočil rasistické video, se k soudu dostala v říjnu. Ten teď otci malé holčičky udělil podmínku: po dobu tří let bude pod dohledem Probační a mediační služby.

„Trestním příkazem byl uložen trest odnětí svobody v trvání jednoho roku a podmíněným odkladem na zkušební dobu v trvání tří roků a dohledem,“ řekl serveru lidovky.cz Pavel Vosmanský, místopředseda Okresního soudu v Benešově.

„Obecně to pro odsouzeného znamená povinnost dostavovat se do střediska probační a mediační služby v intervalu, který je stanoven konkrétním probačním úředníkem, umožnit probačnímu úředníkovi vstup do obydlí a povinnost s ním spolupracovat, to znamená informovat o svém způsobu života, o zaměstnání, o příjmech,“ vysvětlila Jitka Pohunková, vedoucí Probační a mediační služby v Benešově, serveru lidovky.cz.

Na videu, které muž zveřejnil sám, navádí svou malou dceru, aby zmlátila polštář baseballovou pálkou. Otec přiměl dceru, aby si představovala, že polštář je islámského vyznání nebo třeba Rom. Holčička tuto představu přijala za svou a polštář zvalchovala pálkou.