Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Muž na Kostarice žije jako hobit. Jeho dům je pohádkový

Muž z Kostariky si splnil svůj sen.
Zdroj: twitter.com
+ Další 4 fotografie
Tento muž ze středoamerické Kostariky si vybral opravdu netradiční bydlení. Zachtělo se mu bydlet jako hobit, a tak šel do toho. Dům si sám vykopal 20 metrů pod zemí a trvalo mu to více než 12 let. Výsledek stojí opravdu za to, domeček je útulný a jako z pohádky.

Manuela Barrantese (63) už nebavil život ve městě a toužil po změně. Přemýšlel, kam se odstěhovat a kde bydlet, až dostal naprosto neuvěřitelný nápad. Rozhodl se s rodinou přestěhovat na venkov, kde si sám postavil dům. Ale ne tak ledajaký. Do ruky vzal krumpáč a lopatu a vyhloubil si svůj speciální rodinný dům ve stylu hobitů.

Jeho dům je teď velmi oblíbený a z celého světa se k Manuelovi sjíždějí nadšenci, kteří ho chtějí vidět na vlastní oči. Nikdo nedokáže uvěřit tomu, že si celý dům postavil sám Manuel. „Neměl jsem rád život ve městě, vždy jsem toužil žít na venkově a být soběstačný. A tak mě napadlo, že vezmu krumpáč a lopatu a prostě si svůj domeček sám postavím,“ řekl Manuel. Svůj dům vyhloubil 20 metrů pod zemí.

Příbytek má rozlohu 184 metrů čtverečních a je vytesán do červené půdy a sopečné horniny. Dokonce má čtyři vchody, tři ložnice, koupelnu, obývací pokoj i relaxační zónu. Všude kolem je příroda, a tak je Manuel se svou rodinou nadšený.

Související články

Další články