Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Pozabíjel 10 lidí dodávkou: Podivín, co na policistu křičel: „Zabij mě!“

+ Další 2 fotografie
K obrovské tragédii došlo včera v Torontu, kde dodávka najela do davu lidí, kteří stáli na chodníku. O život přišlo deset lidí a patnáct jich bylo zraněno. Obviněn byl Alek Minassian (25). Jeho motiv je prozatím neznámý. Jisté je, že moc dobře věděl, co dělá. Během svého činu jízdu ještě zrychloval. Podle spolužáka byl spíše asociál. Problémy se zákonem ale dříve neměl.

Na rušné křižovatce ulice Yonge a Finch Avenue včera najela dodávka do lidí. Pachatel zabil celkem deset lidí. Během jízdy ještě zrychloval. K incidentu mělo dojít před druhou hodinou odpolední.

Obviněn byl pětadvacetiletý Alek Minassian z Richmond Hill z Ontaria. Na sociální síti LinkedIn je Minassian označován jako student Seneca College v North Yorku, který se nachází v severní části Toronta, kde se útok odehrál.

Jaký měl útočník motiv, je ve hvězdách. Mark Saunders, policejní ředitel v Torontu, řekl, že akce vypadala rozhodně záměrně. To, že by byl útočník nějak spojen s teroristy, policie odmítá. Jeho spolužák ze střední Ari Bluff, se kterým obviněný navštěvoval informatiku, vypověděl, že neví, zda měl Minassian skutečně blízké přátele, a pokud ano, tak ne veřejně. „Vzpomínám si, že jsem ho vídával chodit po chodbách spíše samotného nebo sedět v kavárně,“ prozradil CBC News.

Na sociálních sítích koluje video, kde řidič bílé dodávky stojí před ní a má zbraň v ruce. Na policistu, který se ho snažil zpacifikovat, křičel „Zabij mě“. Posléze ale pistoli zahodil a vzdal se. Dosud nikdy neměl problémy se zákonem.

Související články

Další články