Na rušné křižovatce ulice Yonge a Finch Avenue včera najela dodávka do lidí. Pachatel zabil celkem deset lidí. Během jízdy ještě zrychloval. K incidentu mělo dojít před druhou hodinou odpolední.

Obviněn byl pětadvacetiletý Alek Minassian z Richmond Hill z Ontaria. Na sociální síti LinkedIn je Minassian označován jako student Seneca College v North Yorku, který se nachází v severní části Toronta, kde se útok odehrál.

Jaký měl útočník motiv, je ve hvězdách. Mark Saunders, policejní ředitel v Torontu, řekl, že akce vypadala rozhodně záměrně. To, že by byl útočník nějak spojen s teroristy, policie odmítá. Jeho spolužák ze střední Ari Bluff, se kterým obviněný navštěvoval informatiku, vypověděl, že neví, zda měl Minassian skutečně blízké přátele, a pokud ano, tak ne veřejně. „Vzpomínám si, že jsem ho vídával chodit po chodbách spíše samotného nebo sedět v kavárně,“ prozradil CBC News.

Na sociálních sítích koluje video, kde řidič bílé dodávky stojí před ní a má zbraň v ruce. Na policistu, který se ho snažil zpacifikovat, křičel „Zabij mě“. Posléze ale pistoli zahodil a vzdal se. Dosud nikdy neměl problémy se zákonem.