Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Muž, který usvědčil Kajínka, vzkazuje: Je to psychopat, Zemana lituju!

Zdroj: Martin Pekárek / CNC / Profimedia
Návštěva první dámy Ivany Zemanové předcházela tomu, co všichni očekávali. Jiří Kajínek dostane od prezidenta Miloše Zemana milost a bude propuštěn z vězení. Vše se má stát v době, kdy se prezident vrátí ze své cesty do Číny. Ke kontroverznímu rozhodnutí se vyjádřil i muž, který dostal nejslavnějšího vězně za mříže. Korunní svědek Vojtěch Pokoš.

Od Kajínka schytal Pokoš pět kulek a byl zázrak, že přežil. Jeho bratr takové štěstí neměl. "Prezident se chce svézt na jeho popularitě, stejně jako první dáma, ale já je lituju. Kajínek je manipulátor první třídy a vrah první třídy," řekl televizi Nova Vojtěch Pokoš.

Přitom ještě minulý rok Zeman o milosti pro Kajínka neuvažoval. Propustit z vězení chtěl jenom dlouhodobě a vážně nemocné odsouzené. Proto se také spekuluje, že celá prezidentská milost je pouze populistický krok před nadcházejícími volbami.

"Co může udělat takovej psychopat, nikdo neví. Je to zku haj, kterej zabil mýho bráchu!" bojuje Pokoš proti tomu, aby se z Kajínka dělal hrdina a mučedník. Sám se teď bojí, co přijde po propuštění. Proti Kajínkovi totiž vystoupil jako korunní svědek.

Vojtěch Pokoš pracoval se svým bratrem Julianem jako člen ochranky podnikatele Štefana Jandy. Jeho vraždu si měl prý objednat jiný podnikatel, kterého měl Janda vydírat.

"Gratuluju mu, jak dokázal udělat z lidí idioty," uzavírá naštvaný Pokoš.

Související články

Další články