Dr. Jesse Marcel Jr., syn muže, který se podílel na odstraňování následků havárie údajné mimozemské lodě poblíž Roswellu v Novém Mexiku, zemřel ve věku 76 let při čtení knihy o UFO.

Jesseho otec – zpravodajský důstojník Air Force – byl v roce 1947 pověřen, aby posbíral zbytky toho, co místní obyvatelé pokládali za ztroskotaný létající talíř. Jeho úkolem bylo dopravit je na vojenskou základnu v Roswellu, ale nakonec neodolal a po cestě se na chvíli zastavil doma. Tam je ukázal své ženě a tehdy desetiletému synovi.

Jesse Marcel Jr. tvrdil, že střepy byly vyrobeny z materiálu nezemského původu, který na první pohled připomínal kov, ale současně byl velmi tenký a nebylo možné ho ohnout, rozříznout ani spálit. Nejvíc ho podle jeho vlastních slov fascinoval malý úlomek popsaný zvláštními fialovými hieroglyfy.

Armáda nejprve ohlásila, že se skutečně jedná o trosky mimozemského vesmírného plavidla, avšak ještě tentýž den tuto zprávu dementovala. Z UFA se prý nakonec vyklubal úplně obyčejný meteorologický balón (podle pozdější verze šlo o špionážní balón z projektu Mogul).

Jesseho manželka je však stále pevně přesvědčena o tom, že její muž nelhal. „Byl to velice důvěryhodný člověk. Nikdy si nevymýšlel – říkal jen to, co na vlastní oči viděl,“ uvedla.