Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Muž, který ubodal Lenku (†36) v Egyptě, nebyl po 8 měsících obžalován! Má psychické problémy

Lenka zemřela před dlouhou dobou a útočník stále nebyl obžalován.
Zdroj: archiv
+ Dalších 7 fotografií
Tragický případ se odehrál loni 14. července v Egyptě, v oblíbeném letovisku turistů, Hurgadě. Vyšinutý muž tam zaútočil nožem na několik žen. Dvě německé turistky zemřely na místě. Šestatřicetiletá Češka Lenka byla převezena do nemocnice a svým zraněním později podlehla. Útočník nebyl ani po osmi měsících od smrti Lenky obžalován. Muž má prý psychické problémy a tím pádem možná ani nešlo o islamistický čin.

Lenku pobodal útočník Abdan Rahmán, který si pro útok vybral záměrně turistky. V Hurghadě pobodal celkem šest žen, dvě Němky zemřely na místě. Další čtyři ženy včetně Lenky byly hospitalizovány. Při činu prý Abdan křičel, že cizinci a křesťané nemají v jeho zemi co pohledávat.

Lenka byla poraněna na noze a na zádech, avšak její stav byl stabilizován. V káhirské nemocnici měla pobýt týden. V pondělí ráno se začal připravovat její převoz do Čech. V odpoledních hodinách se však situace rapidně změnila a Lenka svým zraněným podlehla.

Německé úřady došly k tomu, že šlo o islamistický čin, ale možná to tak vůbec nebylo. „Nejprve vše jasně vypadalo na útok islamisty, o čemž psala i egyptská média, pak ale podle Der Spiegel úřady severoafrické země prakticky přestaly komunikovat a terorismus oficiálně vůbec nezmiňovaly. Místo toho mluví o možných psychických problémech útočníka,“ píše iDnes.cz.

Z neschopnosti viní egyptské úřady Roland Weber, advokát německých pozůstalých, který tvrdí, že se snaží jen zastřít, že šlo o islamisticky motivovaný útok. Pachatel se k činu přiznal, ale pořád je kolem případu spousta nejasností.

Zda bude už konečně obžalován, je ve hvězdách. „Stále toho hodně hovoří pro islamistické pozadí útoku,“ píše Der Spiegel.

Související články

Další články