Lenku pobodal útočník Abdan Rahmán, který si pro útok vybral záměrně turistky. V Hurghadě pobodal celkem šest žen, dvě Němky zemřely na místě. Další čtyři ženy včetně Lenky byly hospitalizovány. Při činu prý Abdan křičel, že cizinci a křesťané nemají v jeho zemi co pohledávat.

Lenka byla poraněna na noze a na zádech, avšak její stav byl stabilizován. V káhirské nemocnici měla pobýt týden. V pondělí ráno se začal připravovat její převoz do Čech. V odpoledních hodinách se však situace rapidně změnila a Lenka svým zraněným podlehla.

Německé úřady došly k tomu, že šlo o islamistický čin, ale možná to tak vůbec nebylo. „Nejprve vše jasně vypadalo na útok islamisty, o čemž psala i egyptská média, pak ale podle Der Spiegel úřady severoafrické země prakticky přestaly komunikovat a terorismus oficiálně vůbec nezmiňovaly. Místo toho mluví o možných psychických problémech útočníka,“ píše iDnes.cz.

Z neschopnosti viní egyptské úřady Roland Weber, advokát německých pozůstalých, který tvrdí, že se snaží jen zastřít, že šlo o islamisticky motivovaný útok. Pachatel se k činu přiznal, ale pořád je kolem případu spousta nejasností.

Zda bude už konečně obžalován, je ve hvězdách. „Stále toho hodně hovoří pro islamistické pozadí útoku,“ píše Der Spiegel.