Tenhle případ by se dal očekávat někde v Indii, ale že ve Francii? V roce 2003 upozornil Charles Simon na milionový podvod. V té době pracoval jako manažer pro přidruženou společnost největšího francouzského provozovatele železnic. „Objevil jsem podvod na základě falešných dopravních faktur ve výši 20 milionů euro,“ uvedl v rozhovoru pro televizi BMF.

Čekal, že firma podvod vyřeší, místo toho ovšem vyřešili jeho. Nejdřív ho přeřadili s tím, že mu najdou nové uplatnění. Pak mu doporučili, aby mezitím, než mu najdou novou práci, zůstal doma s tím, že o plat nepřijde. Simon tvrdí, že za 12 let mu žádné místo nenabídli a celou tu dobu, měsíc co měsíc, mu posílali na účet v přepočtu na koruny 150 tisíc. „Minulý měsíc, tak jako každý rok v červnu, jsem dokonce dostal prázdninový bonus 600 euro,“ cituje muže web lidovky.cz s odkazem na BMF.

Po dvanácti letech vysedávání doma dospěl Simon k tomu, že firma mu vlastně zabránila v kariérním růstu a přišel tak o mnohem větší zisk. Firmu se proto rozhodl zažalovat. Žádám o uznání všeho zlého, co mi tahle situace způsobila. Mohl jsem mít skvělou kariéru,“ uvedl. Jako náhradu škody požaduje zhruba 14 milionů korun.

SNCF se brání, že Simonovi nabídli za ta léta hned několik pozic a vyhodit ho nemohli, protože měl ve společnosti zvláštní postavení. Rozhodli se dát mu poslední možnost a na podzim by měl nastoupit jako auditor.