Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Muž (69) pašoval z dovolené chráněné ŽELVY: Jsou to zákusky, tvrdil, když ho chytili!

Muž (69) pašoval z dovolené chráněné ŽELVY: Jsou to zákusky, tvrdil, když ho chytili!
Zdroj: Hauptzollamt Potsdam
Předchozí Další
+ Další fotografie
Pašerák želv
Nevšední suvenýr si začátkem března vezl devětašdesátiletý Němec z dovolené v Egyptě. Někdo si vozí mušle nebo klíčenku s pyramidou, ale muž zjevně nechtěl troškařit. Do Berlína přiletěl hned se třemi želvami žlutohnědými, které si hrdě nesl v krabičce od sladkostí. Celníci si pak vysechli báchorku o tom, že jde o realistické čokoládové zákusky.

Začátkem března měli na berlínském letišti veselo. Celníci si vybrali ke kontrole jednoho z pasažérů z Káhiry, všimli si totiž krabice s želvími krunýři. Devětašedesátiletý muž byl na takovou situaci připravený, vyrukoval ale s naprosto neuvěřitelným vysvětlením.

Kontrole se snažil namluvit, že to jsou čokoládové zákusky, jejichž realistické provedení ho asi zmátlo. Jenomže nebylo tak složité krabici otevřít a okamžitě bylo jasné, že o žádné bonbony nejde.

Postarší Němec se pokoušel domů propašovat tři exempláře želvy žlutohnědé marocké. Ta je chráněna Washingtonskou úmluvou o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin. Převoz těchto tvorů je přísně zakázán.

Pašerák teď může jít až na pět let do vězení, navíc mu hrozí i pokuta až 50 tisíc eur, v přepočtu asi 1,2 milionu korun. Želvy skončily v péči veterináře.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy