Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Muž (32) najel do domova důchodců v Tachově: Stařenka při útěku upadla a později zemřela

Muž (32) najel do domova důchodců v Tachově: Stařenka při útěku upadla a později zemřela
Zdroj: Krimi Plzeň
+ Další fotografie
neštěstí
V tachovském pečovatelském domě na Plzeňsku došlo na konci května k velmi bizarní nehodě, která se však neobešla bez obětí. 32letý muž najel svým vozidlem do vstupní haly domu pro důchodce a 93letá žena se před ním dala na útěk. Při úprku bohužel upadla a zranila se. Krimi Plzeň upozornil na fakt, že seniorka svým zraněním a utrpěnému šoku podlehla.

Tachovští policisté vyrazili 31. května odpoledne k tamnímu pečovatelskému domu, kde vjel muž autem do vstupní haly. Podle dostupných informací vyšlo najevo, že před autem měla utíkat 93letá stařenka, která při běhu upadla a se šokem a zraněním byla odvezena do nemocnice. Muž, který svým vozidlem do domu vjel, měl poté utéct do zahrady nedalekého domu.

Problematická minulost viníka

Viník nehody má za sebou už několik problémů s policií. V minulosti se podílel na ničení aut a měl problémy s drogami. V tachovském domově pro seniory je prý ubytována i jeho babička, ke které měl hned po nehodě přiběhnout a říct jí, že za vše může bůh. Hned poté měl utéct do oné zahrady.

Tam byl nalezen a dopaden policií. Testy neprokázaly, že by byl muž pod vlivem alkoholu či drog a pravděpodobně byl naprosto v pořádku, když do budovy vjel. Alespoň fyzicky. V současné době se přezkoumává jeho psychický stav na psychiatrickém oddělení nemocnice v Plzni. "Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení," uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková s tím, že čekají na výsledky odborníků.

Místní měli babičku rádi

Podle prvotních informací měla seniorka utrpět menší srážku s vozem a šok. Vyvázla údajně s lehkými zraněními, ale šok byl zjevně tak silný, že mu nakonec v pátek podlehla. Lékaři se ji snažili zachránit, bylo to však marné. Žena měla žít v Tachově od roku 1945 a místní ji měli velice rádi.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy