Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Muslimům se povedl zákaz prodeje nového lega: Neuvěříte, co je rozčílilo!

muslimské lego
Zdroj: MailOnline

Nová hračka pro děti ve věku od devíti do čtrnácti let bude stažena z prodeje. Lego v edici Hvězdných válek se znelíbilo muslimům a ti dosáhli jeho zákazu. Důvod? Obydlí Jabby Hutta!

V novém legu, které mělo být tahákem pro všechny fanoušky filmů o Hvězdných válkách, je kamenem úrazu příbytek slimáckého mafiána, který až nápadně, tedy alespoň podle tureckých muslimů, připomíná slavnou istanbulskou stavbu. Legendární Hagia Sofia patří mezi nejznámější památky světa. A co na tom, že tahle stavba byla původně křesťanská, mešitu a minarety k ní přidali až v 15. století.

Jenže díky představivosti filmařů, kteří v roce 1983 vypustili do světa Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho, je teď nové lego v zatracení. Představuje totiž pouštní palác, kde se Jabba, odporný slizký plaz z planety Nal Hutta, snažil v řetězech zotročit princeznu Leiu. A díky tomu, že nápadně připomíná právě slavnou stavbu, podněcuje prý vůči muslimům náboženské předsudky. Filmové obydlí Jabby Hutta totiž bylo místem utrpení a útočiště tam nacházela veškerá kriminální verbež.

Celý skandál má na svědomí jeden muslimský Turek, který lego koupil svému synovi a byl pohoršen tím, jak je ve stavebnici znevažována jeho víra. Požadoval tohle lego stáhnout z regálů, ale to výrobci odmítli s tím, že hračka vznikla na základě smyšlené předlohy a nemá nic společného s muslimskými ikonami. Nakonec se spor dohnal až tak daleko, že se zástupci Lega sešli s tureckou muslimskou komunitou, respektive s jejími představiteli, a bylo dohodnuto, že se Jabbův palác od příštího roku už ve stavebnici neobjeví.

Těšíme se na den, kdy se ve jménu víry zakážou celé Hvězdné války. Mohla by se třeba ozvat organizace Vesmírných lidí, vedená Aštarem Šeranem, a požadovat veškeré stažení sci-fi filmů. Režiséři George Lucas, Steven Spielberg a James Cameron se budou muset přeorientovat na romantické komedie.

Chudáci.

Související články

Další články