Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Muslimský strojvedoucí kvůli ramadánu NEPIL a NEJEDL: Projel na červenou a nedokázal vlak zastavit!

K vlakovému neštěstí došlo v Londýně kvůli celkovému
vyčerpání řidiče
Zdroj: twitter.com
Strojvedoucí nezvládl ukočírovat vlak, projel dvakrát na červenou a poté narazil do elektrického vedení. Údajně řidič nepil a nejedl více než patnáct hodin, protože musel dodržovat silná pravidla svátku ramadán.

Nehoda se stala ve Velké Británii v Londýně. Muslimský strojvedoucí projel dvakrát na červenou a nedokázal vlak zastavit. Řidič se zhroutil vyčerpáním a neovladatelný vlak měl za následek zborcení elektrického vedení.

Odborníci z řad železnice tvrdí, že muž nezvládl řízení kvůli celkovému vyčerpání těla. Strojvedoucí je totiž muslim a právě probíhá svátek ramadán. Podle muslimských pravidel se během tohoto svátku musí každý věřící od úsvitu do západu slunce postit.

Muž pravděpodobně zkolaboval v důsledku toho, že téměř 15 hodin nic nepil ani nejedl. Na palubě vlaku naštěstí nebyli žádní cestující, a proto nedošlo k žádnému zranění. Důsledek nehody se odrazil pouze ve zpoždění ostatních vlaků.

Drážní inspekce prozatím nedošla k žádnému ze závěrů a incident se nadále vyšetřuje. Pravděpodobně za nehodu může řidičova nespavost a snížení koncentrace.

Související články

Další články