Na střední škole v Ústí nad Labem panují opravdu zvláštní poměry. Při letošních maturitách neuspěla dívka muslimského vyznání. Rozhořčený otec následně kontaktoval školu a obvinil zkoušejícího učitele z rasismu, o případu informuje echo24.

Aféra se týká Vyšší odborné a Střední odborné školy zdravotnické. Obviněný učitel David K., který je zároveň pastorem Apoštolské církve, se brání tím, že dívka vybranou otázku nezodpověděla dostatečně, a i sama studentka prý potvrdila, že jí otázka nesedla.

Posléze učitele kontaktoval naštvaný otec, který učitele obvinil z rasismu a podal stížnost na Krajský úřad. Ten však nenašel žádné pochybení. Ředitelka školy ovšem zkoušku anulovala a dala dívce druhou šanci. Podruhé studentka odmaturovala. Svoje rozhořčení však projevila na svém Facebooku.

„Pan Kafka a pan Ešner mě potopili, protože jsem v prváku neměla strach se panu Kafkovi postavit a říct mu, že anti-muslimská videa podporující terorismus, ve kterých se říká, že ženy v islámu nemají žádná práva, nejsou pravdivá, a ať nehodnotí všechny muslimy jen kvůli nějakým extrémistům, že extrémisti jsou v každém náboženství a každé ideologii,“ napsala na svůj Facebook naštvaná studentka.

Avšak přestože se případ vyřešil, dostal vyučující pastor upozornění, že by jeho pracovní poměr mohl být rozvázán. Při výuce upřednostňoval jeden druh náboženství a pouštěl studentům nevhodná videa, kde je islám vykreslený jako náboženství, které diskriminuje ženy a podporuje násilí a terorismus. Učitel však říká, že video z YouTube pustil proto, aby se k němu studenti vyjádřili.

Nicméně už v minulosti byly učitelovy „praktiky“ kritizovány ostatními rodiči. Příliš se prý věnoval Bibli.