Fotka muslimky, která se koupe v bázenu v Aquapalace Praha, se stala doslova virálem na sociálních sítích. Návštěvník je vyfotil v bazénu v jejich tradičním oděvu a strhla se nekonečná diskuze na tohle téma. Češi se dohadují, rozdělili se na dva tábory a ani jeden očividně neustoupí.

Jedni tvrdí, že tohle je naprosto normální a burkiny jsou druh plavek jako každé jiné, jen s tím rozdílem, že prostě vypadají jinak, než na jaké jsme my Evropané zvyklí. Brání muslimku tím, že tohle není šat, ve kterém by celý den vykonávala různé činnosti a pak se bezmyšlenkovitě vrhla do bazénu, aby roznášela bakterie.

A co je to, co tak strašně vadí té druhé půlce? Lidé si myslí, že muslimka šla do bazénu ve svém tradičním oděvu, ve kterém celý den trávila čas, a poté si šla v nich zaplavat. Oblečení je natolik podobné, že někteří Češi nedokážou poznat rozdíl mezi burkinami a jejich tradičním oblečením.

Dále upozorňují na jasná pravidla aquaparku, kde se píše, že do bazénu jsou povoleny pouze plavky, nebo plavecké úbory z přiléhavého materiálu bez doplňků a nepřípustné jsou oděvy jako spodní prádlo, kalhoty, či kapsáče.

Co si o tom myslíte vy? Pobuřuje vás, v jakém koupacím úboru se šla muslimka koupat?