Spánek každému desátému člověku ovlivňuje život. Polovina lidí si dnes stěžuje, že nemá dostatek spánku, a ta druhá, když chce usnout, tak to prostě z nějakého důvodu nejde. Těch vlivů může být hned několik. Strava, stres a životní styl. Někdy nespíme i ze zdravotních důvodů.

Kvůli nespavosti většina lidí sahá po lécích. Ale ty nejsou až tak bezpečné a mají mnoho nežádoucích účinků. Lepší je si vyléčit nespavost přírodně. Výborným lékem na spánek a spánkovou deprivaci je muškátový oříšek. Je totiž bohatým zdrojem myristicínu, což je organická látka, která utlumuje vyplavování enzymů, které způsobují stres. Stačí jen pár lžiček denně a budete spát jako miminko.

Muškátový oříšek má totiž i silný sedativní účinek, a tak dokáže usínání hodně urychlit. Zkuste před spaním smíchat ¼ čajové lžičky muškátového oříšku v prášku ve 2 decilitrech vody. Směs musíte vypít hodinu před spaním. Měli byste ho ale konzumovat s mírou a dávat si pozor, abyste se ho nepředávkovali.

Je také výborný proti nadýmání a zlepšení trávení. Můžete ho užívat i samotný. Úplně ale stačí, když ho po jídle dáte na špičku nože. A dávejte si pozor, abyste nepřekračovali denní dávku.

Muškátový prášek byl v minulosti používán jako narkotikum. Po předávkování může dojít i k otravě. Můžete také upadat do hlubokého a dlouhého spánku. V některých případech předávkování může mít člověk i halucinace. Silná otrava by mohla v extrémních situacích skončit i smrtí.

Neměly by ho užívat těhotné ženy, protože by mohlo dojít k potratu nebo předčasnému porodu. Muškátový oříšek se nedoporučuje malým dětem.