Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Musela zemřít, aby se něco začalo dít: Po smrti Jany Sotonové volají místní po kruhovém objezdu

Jana Sotonová zemřela během tragické nehody v neděli.

U obce Zámrsk na Orlickoústecku je křižovatka, které se říká křižovatka smrti. Došlo na ní už k sérii několika vážných nehod a smrtelných bouraček, je to nepřehledný úsek cesty, a přesto s tím nikdo moc nedělá.

Zdá se však, že nedělní tragická nehoda Jany Sotonové (†28) by mohla něco změnit. Mladá reportérka utrpěla na sedadle spolujezdce vedle řidiče Pavla M. (28) smrtící náraz od projíždějícího passatu, který byl tak silný, že ji museli z vozu vystřihávat.

Není to první taková tragická nehoda na tomto místě, ale první, o které se více mluví od té doby, co na stejném místě boural fotbalista Nicolas Šumský a na sedadle spolujezdce zemřela jeho přítelkyně.

Místní už proto toho mají dost a volají po kruhovém objezdu, který by dopravu zpřehlednil a trochu ukáznil. Nedělní autonehoda, během níž Jana zemřela, jen posiluje jejich argumenty, protože na této křižovatce už vyhaslo mnoho životů a všechny zbytečně, na vině byla kolikrát nepřehlednost.

Jana Sotonová pomáhala v pořadu Reportéři ČT obyčejným lidem v jejich boji o svá práva. Je proto jaksi symbolické, že by měla pomáhat i po své nečekané smrti a uchránit od podobného osudu i další.

Související články

Další články