Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Muradov nesmí do Česka: Expert prozradil, co může stát za nečekaným rozhodnutím

Makhmud Muradov, Monika Bagárová a jejich Ruminka.
Zdroj: Se souhlasem Moniky Bagárové
+ Dalších 9 fotografií
zápasník

Jak redakci eXtra.cz potvrdil sám zápasník Makhmud Muradov, nyní řeší nečekaný problém. Česká republika původem uzbeckému bijci totiž odebrala vízum. Muradov přitom v ČR žije 12 let a v zemi má i malou dceru, kterou má se zpěvačkou Monikou Bagárovou. "Pokud v Česku žije tolik let, narodila se mu zde dcera, pak si myslím, že by se věc měla posuzovat bez hysterie," uvedl pro eXtra.cz bezpečnostní analytik Andor Šándor s tím, že k podobnému kroku úřady přistupují tehdy, když dotyčná osoba představuje nějaké nebezpečí nebo spadá do sankčního režimu.

"Ano, bohužel je to pravda. Zrušili mi víza do Evropy," potvrdil minulý týden zápasník Makhmud Muradov redakci eXtra.cz informaci o tom, že mu Česká republika odebrala vízum. Se zprávou přišel jako první deník Sport. "Prý jsem nebezpečný pro Českou republiku a pro veřejnost. Nevím proč, ani nevím z jakých důvodů. Bůh ví, asi mají nějakou informaci, mohou si něco vymyslet sami," spekuloval zápasník nad důvody radikálního kroku.

V Čechách má rodinu i kamarády

Muradov se přitom v Česku pokoušel získat i trvalé bydliště, ale neúspěšně."Nechtějí mi dát papíry už dlouho, asi šest nebo sedm let čekám. Nejdříve na schválení přechodného pobytu, teď na trvalý pobyt. I když mám dceru, tak mi nyní nakonec vízum zrušili," dodal Makhmud, který v Česku žije už dlouhých 12 let. "Všechno, co jsem dělal dvanáct let, makal, pracoval, tak mi v jeden den všechno bez důvodů sebrali."

Makhmud se tak nyní nemůže vrátit do Prahy, kde má kamarády, trenéry, ale především svou dvouletou dcerku Ruminku, již má se zpěvačkou Monikou Bagárovou a se kterou se momentálně nemůže vídat. Nejen z toho důvodu si o vízum opět požádá a celá situace se bude navíc řešit u soudu, jak Mach sdělil redakci eXtra.cz. "Budu opět žádat o české vízum. Teď bude soud a nevím, jak to bude dál, ale snad se vše co nejdříve vyřeší a budu moci opět přiletět do České republiky."

Nad krokem českých úřadů se mírně pozastavuje i bezpečnostní expert Andor Šándor, kterého oslovila redakce eXtra.cz. "Pokud mám hodnotit pouze na základě vámi zaslané informace, pak si myslím, že tento krok je zbytečný. Pokud v Česku žije tolik let, narodila se mu zde dcera, pak si myslím, že by se věc měla posuzovat bez hysterie," myslí si Šándor.

Představuje nebezpečí?

"Umím si představit, že k takovému kroku se české úřady mohou odhodlat v situaci, kdy dotyčná osoba představuje nějaké nebezpečí, nebo spadá do přijatého sankčního režimu," popsal obvyklé důvody expert.

"Nemyslím si, že jde o příliš výjimečný krok, obzvláště ve vztahu k ruským občanům po zahájení ruské agrese na Ukrajině. Je třeba brát v potaz, proč osoba, které je odepřeno vízum, se v Česku usídlila, jak se tu chovala apod.," dodává Šándor s tím, že si myslí, že proces odvolání bude složitý.

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy