Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

„Můj táta je voják“: 8 dojemných fotografií profesionálních vojáků a jejich dětí

Vítězný snímek: Kevin McCarthy s osmidenní dcerou Marni.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie

Osmidenní holčička v bílé sukénce spí na rameni svého otce, britského vojáka sloužícího v Afghánistánu. Právě tento dojemný snímek získal první cenu ve fotografické soutěži, kterou zorganizovala charitativní organizace My Daddy is a Soldier Adventures. Ta se věnuje podpoře rodin vojáků působících v zahraničních misích.

„Sešlo se nám několik tisíc fotografií, ale nádherný snímek Kevina a jeho dcery Marni byl jasným vítězem,“ konstatoval spoluzakladatel výše zmíněné charity Louise Fetigan.

Účastníci soutěže měli za úkol pokusit se co možná nejlépe zachytit zvláštní pouto mezi příslušníky ozbrojených sil a jejich potomky. Z nejpovedenějších fotografií byl následně vytvořen charitativní kalendář. Obsahuje celkem 13 hlavních obrázků – 12 pro každý z ročních měsíců + jeden na titulní straně. Na zadní straně se pak nachází mix sedmnácti dalších.

Například „dubnový snímek“ ukazuje roztomilého rok starého Leo Nibletta s maskáčovým batohem. Na červencovém zase můžete vidět vojáka, který se těsně před odjezdem do Afghánistánu loučí se svým teprve dvoudenním synem Jackem. A srpnový… To už se podívejte sami.

Související články

Další články