Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Můj konec na ministerstvu zdravotnictví je definitivní, řekl Prymula. Babiš mu nabízí místo na Úřadu vlády

Můj konec na ministerstvu zdravotnictví je definitivní, řekl Prymula. Babiš mu nabízí místo na Úřadu vlády
Zdroj: reprofoto Česká televize
+ Další fotografie
EXKLUZIVNĚ
Je to pár dnů nazpět, kdy epidemiolog Roman Prymula ohlásil, že s koncem května zřejmě skončí na ministerstvu zdravotnictví. O svém záměru jednal s premiérem Andrejem Babišem. Podle všeho jde o problémy s řízením zdravotnictví, za které zodpovídá Adam Vojtěch. Klíčová postava v boji s epidemií v Česku Prymula, potvrdil, že jeho rozhodnutí je konečné. Premiér Andrej Babiš by však o Prymulu nerad přišel. „S panem ministrem si úplně nesedli,“ řekl v rozhovoru pro iDNES.cz premiér Babiš. Rád by mu proto nabídl místo na Úřadu vlády.

Vztahy mezi Prymulou a Vojtěchem jsou podle všeho na bodu mrazu. Vojtěchovi nejspíš vadí, že Prymula je populární odborník, on sám nepopulární úředník. Prymula minulý týden uvedl, že jeho rozhodnutí by mohly zvrátit dvě podmínky. Teď pro eXtra.cz přiznal, že jeho rozhodnutí už nejspíš nic nezvrátí.

"Je to tak. Na 99 procent končím. Je tu ještě jednání s premiérem Andrejem Babišem, ale spíš se přesunu do soukromého sektoru. Je pravdou, že pokud mě vláda osloví v rámci druhé vlny epidemie, slíbil jsem, že budu nápomocný," prozradil Roman Prymula, který nechtěl specifikovat, co přesně za jeho rozhodnutím stojí.

Prymulovi zatím nebyla udělena bezpečnostní prověrka - po roce! Sám to vnímá jako účelové jednání. „Vnímal jsem to jako účelovou věc, protože se mě tady bojí, to je jednoduché vysvětlení. Je to kvůli popularitě,“ uvedl. Osobně to vnímá, že média o něj mají zájem, mezitím co o Vojtěcha nikoliv.

Jednání s Babišem

Premiér Andrej Babiš považuje Prymulu za odborníka a proto by byl nerad, kdyby opustil státní služby. „Byla by škoda, aby teď zmizel se struktur státu,“ řekl Babiš pro iDNES.cz. Premiér mu chce nabídnout místo na Úřadu vlády, sám Prymula další působení ve vládním angažmá nevyloučil. „Já s panem profesorem diskutuji o nějaké jeho další roli, v rámci jeho dalšího působení na Úřadu vlády. Protože v tom zdravotnictví máme strašně moc projektů, které chci realizovat,“ dodal premiér.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy