1. Nemáš peníze

Nemáš dost dobrou práci, aby sis mohla dovolit platit svůj nájem. Půjčovat si někde jenom proto, abys začala žít svůj život, se ti zdá jako zbytečná komplikace. Tohle je pohodlnější, takže si budeš říkat, že ještě chvíli počkáš. Single život je prostě sakra drahá záležitost. Za rok si to řekneš znovu. A pak zase. A znovu…

2. On má peněz hodně

Líbí se ti někdo jiný, ale mrazí tě při pocitu, že už nebudeš mít takový komfort. Chová se k tobě jako idiot, v noci nechodí domů a občas ti možná jednu vrazí, ale pak přijde a vezme tě na večeři, kterou si můžeš vyfotit a dát na Facebook. Svým kamarádkám můžeš ukazovat, v jak hezkém bytečku si to žijete. Vaše dítě bude chodit na golf. Taky k narozeninám možná dostaneš auto.

3. Nesmí ho mít jiná

Chceš si užívat a on už tě moc nezajímá. Jsi šťastná, když jdeš do klubu a někdo tě pozve na drink, miluješ koketovat prakticky s kýmkoli jiným. Stejně mu ale lustruješ zprávy, bedlivě sleduješ, která na něj kouká na baru, šílíš při pocitu, že může dělat to samé, co mu děláš ty. Neospravedlňuj se, jsi mrcha. No a co!

4. Pořád marně doufáš

Miluješ ho. Všechno je báječné. Pokaždé, když se vidíte, je to jako první den. Udělala bys pro něj cokoli, i když jste spolu už tak dlouho. Nebydlíte ale spolu, neznáš jeho rodiče, on nepozná tvé rodiče. Nebudete spolu mít děti. Nebudete mít budoucnost, kterou si tak zarytě přeješ, i přesto ho ale nemůžeš nechat jít. Nepožádá tě o ruku a nebudeš vymýšlet, kdo bude družička. Je totiž ženatý. Šťastně, i když tvrdí, že ne.

5. Nikdo jiný tě nebude chtít

Uf, toho se vážně bojíš?

6. Jediní tví přátelé jsou jeho přátelé

Jste hezká parta, jezdíte spolu na výlety a ty si bez nich neumíš představit život, protože víš, že jinak bys byla sama. Vám už to neklape, to ale nevadí, protože ty moc dobře víš, že když se rozejdete, najde si jinou. Novou kamarádku svých přátel. Pravidlo číslo 1 zní: Vždycky měj vlastní partu!

7. Pracujete spolu

Potkali jste se v práci a oba v ní pořád fungujete. Když se rozejdete, budeš tam mít peklo. Nebo je to tvůj nadřízený a hrozí, že tě vyhodí. Jádro pudla je ale zakotvené v jediném faktu. Nevěříš sama sobě. Máš strach, že jsi v práci snadno nahraditelná. Což už je samo o sobě úplně špatně.