Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Hrůzný objev v podsvětí: Skupina kriminálníků si v podzemí postavila děsivou mučírnu

Mučírna
Na jihu Nizozemska objevila policie šokující místo. Členové místního podsvětí tam postavili mučírnu, kde nechyběly mučící nástroje a mimo jiné i zubařské křeslo. Policie však zasáhla ještě před tím, než se mučírna použila. V souvislosti s případem zadrželi šest lidí.

V červnu objevila nizozemská policie v obci Wouwse Plantage sedm kontejnerů. V nich byly zařízené vězeňské cely, které byly zvukotěsné, s chemickými toaletami a připevněnými pouty.

"Sedmému lodnímu kontejneru podezřelí říkali ordinace. Byl zjevně zařízený tak, aby v něm někoho mučili,“ prohlásilo státní zastupitelství v Rotterdamu. Tam našli policisté zubařské křeslo a mučící nástroje jako jsou nůžky, živý plot, kleště a další chirurgické pomůcky.

Podezřelí byli zadrženi díky šifrované komunikaci z webové platformy EncroChat, kterou prolomila francouzská policie. Několik osob se v chatu domlouvalo na únosech a mučení konkrétních lidí. Při únosech se chtěli maskovat jako policejní komando.

Oběti, které měli v plánu mučit, byly naštěstí včas varovány. Lidé se tak ukryli na bezpečné místo. Na webu EncroChat ale komunikovalo mnohem více lidí se špatnými úmysly. Policie totiž zadržela přes sto lidí podezřelých například z výroby a prodeje drog.

Související články

Další články